Nie żyje brytyjski aktor Tim Brooke-Tyler. Komik zmarł z powodu koronawirusa

Gwiazdy

Steven Errico/Getty Images

Koronawirus nieustannie zbiera żniwo na całym świecie. W Święta Wielkanocne dotarła do nas przykra wiadomość z Wielkiej Brytanii. Z powodu zakażenia koronawirusem zmarł Tim Brooke-Tyler. Popularny brytyjski komik miał 79 lat.

Tim Brook-Tyler zmarł na skutek zakażenia koronawirusem

Brytyjski aktor, komik i performer zmarł w niedzielę rano w wyniku zakażenia wirusem COVID-19. Informację o śmierci Tima przekazał jego agent. Był jednym z tych aktorów, który wprowadził surrealistyczny i anarchiczny humor najpierw na scenę, a następnie do programów telewizyjnych.

Był zabawnym, towarzyskim, hojnym mężczyzną, z którym praca była przyjemnością. Publiczność uznała go za nie tylko przezabawnego, ale także uroczego. Jego strata w tym strasznym czasie jest szczególnie trudna do zniesienia

- powiedział jego wieloletni przyjaciel Graeme Garden.

„The Goodies”

Brooke-Tylor zyskał popularność dzięki The Goodies, który stworzył przy współpracy z Graemem Gardenem i Billem Oddiem. Ich show było w emisji przez 10 lat na antenie brytyjskiego BBC. Program cieszył się wielkim zainteresowaniem widzów i słynął z tego, że przedstawione tam postaci były zestawione na zasadzie kontrastu: pompatyczny Brooke-Taylor, profesorski Garden i porywczy Oddie. Mieszanka charakterów dostarczała mnóstwo radości i uśmiechu fanom serialu. W produkcji oprócz świetnych i kreatywnych zdjęć pojawiała się także muzyka. Ich piosenka Funky Gibbon stała się nawet hitem 10 list przebojów w Wielkiej Brytanii w 1975 roku.

The Goodies stanowiły część złotej ery brytyjskiej komedii telewizyjnej w latach 60. i 70. XX wieku.

Tim Brooke-Tyler. Kariera

Brooke-Tyler oprócz kariery telewizyjnej zasłynął również w audycjach radiowych BBC, gdzie był bohaterem jednego z paneli Przepraszam, że nie mam pojęcia. Przez wielu będzie zapamiętany jako mily, dowcipny i mądry człowiek.

Zobacz też:

Autor: Bartosz Tomaszewski