Gwiazdy

Tilda Swinton wspomina rolę w filmie "Trzy tysiące lat tęsknoty": "Przygoda, w której zdecydowanie chcesz uczestniczyć"

Gwiazdy

Autor:
Luiza
Bebłot
Reporter:
Anna Tatarska
Tilda Swinton spotkała dżina
Tilda Swinton spotkała dżina Dzień Dobry TVN
wideo 2/11

Tilda Swinton w roli badaczki naukowej i Idris Elba grający dżina, który w zamian za swoją wolność oferuje spełnienie trzech życzeń. Kobieta ma świadomość, że takie igraszki z losem mogą się źle skończyć. O swoich rolach w filmie "Trzy tysiące lat tęsknoty" aktorzy opowiedzieli dziennikarce Dzień Dobry TVN Annie Tatarskiej.

"Trzy tysiące lat tęsknoty" - o czym jest film?

"Trzy tysiące lat tęsknoty" to najnowszy film George'a Millera - jednego z największych wizjonerów kina - znanego m.in. ze spektakularnego "Mad Maxa". Akcja toczy się w stambulskim pokoju hotelowym. Jaka była główna idea reżysera?

- Każdy jego film jest inny niż poprzedni. Jednak cechą wszystkich jest to, że są fantastyczne. I kiedy ktoś opowiada historię o dżinie wyskakującym z butelki, myślisz: "ale jak oni to sobie wyobrażają?". Ale kiedy to George przedstawia pomysł z dżinem, wierzysz mu, że to jest możliwe do zagrania. Jest to przygoda, w której zdecydowanie chcesz uczestniczyć - mówi grająca główną rolę Tilda Swinton.

Tilda Swinton i Idris Elba zagrali w filmie "Trzy tysiące lat tęsknoty"

Wcielający się w dżina Idris Elba podkreśla, że reżyser miał w sobie ogrom pasji, jeśli chodzi o tę historię.

- Pracował nad nią bardzo długo, ale nie mógł znaleźć odpowiedniego czasu i zespołu na jej zrealizowanie. Myślę, że jego praca nad tym filmem zaczęła się jakieś 10 lat wcześniej, zanim ja i Tilda dostaliśmy telefon od George'a. (...) Świat chciał, żeby powstał kolejny "Mad Max", co oczywiście również jest jego pasją, jednak ten film to coś wyjątkowego. Bardzo chciał się tego podjąć i dokładnie wiedział, jak to zrobić - zauważa aktor w rozmowie z dziennikarką Dzień Dobry TVN Anną Tatarską.

- To, co jest w noweli, na podstawie której powstał film, to jedna rzecz. A to, co w filmie, to wynik naszych wspólnych pomysłów - podsumowuje Idris Elba.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. 

Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Luiza Bebłot

Reporter: Anna Tatarska

Pozostałe wiadomości