"The Last of Us" dał przebojowi Lindy Ronstadt drugie życie. Słyszeliście już "Long Long Time"?

Autor:
Nastazja
Bloch
Źródło:
media.universalmusic.pl
Serial "The Last of Us"

Serial HBO "The Last of Us" coraz bardziej zyskuje na popularności. Produkcją zachwycają się widzowie na całym świecie. Po premierze trzeciego odcinka o kilka tysięcy procent wzrosło także zainteresowanie utworem "Long Long Time" Lindy Ronstadt. Pamiętacie ten hit?

"The Last of Us" - drugie życie piosenki "Long Long Time"

Utwór "Long Long Time" Lindy Ronstadt jest bardzo istotnym elementem trzeciego odcinka serialu "The Last of Us" – do tego stopnia, że epizod ma ten sam tytuł. Wydana w 1970 roku ballada pojawiła się na drugim albumie artystki "Silk Purse" i otrzymała też nominację do Grammy w kategorii Najlepsze współczesne kobiece wykonanie piosenki. O nagrodę wokalistka walczyła z Bobbie Gentry ("Fancy"), Anne Murray ("Snowbird") oraz Dianą Ross ("Ain’t No Mountain High Enough").

Off the record

Sarsa - płyta Runostany
Sarsa - płyta Runostany Dzień Dobry TVN Online
wideo 2/5

– Powiedziałem Neilowi [Druckmannowi, autorowi gry oraz współtwórcy serialu – przyp.. red.], że chcę, by tych dwóch bohaterów nawiązało głębszą relację poprzez smutną piosenkę. Wtedy jeszcze nie wiedziałem, jaki to będzie utwór. Miałem w głowie, by był to naprawdę smutny kawałek, w którym słyszymy błaganie o miłość, a błaganie to nie zostaje spełnione. Było ważne, by w piosence pojawił się motyw pogodzenia z faktem skazania na samotność – powiedział w rozmowie z portalem IndieWire, twórca serialu "The Last of Us" – Craig Mazin.

Po premierze trzeciego odcinka serialu piosenka "Long Long Time" zyskała na popularności. Serwis streamingowy Spotify odnotował znaczny wzrost wyszukiwań wymienionego utworu. Jak prezentują się dane? Zobaczcie sami.

Serial "The Last of Us" - gdzie i kiedy oglądać?

Premiera serialu miała miejsce 16 stycznia na platformie HBO Max. Produkcja została oznaczona ograniczeniem wiekowym "13+" i liczy 6 odcinków, które emitowane są o godz. 21:00 czasu lokalnego w USA, co oznacza, że o 3:00 w nocy czasu polskiego.

Daty premiery poszczególnych odcinków:

  • Odcinek 1 - 16 stycznia 2023
  • Odcinek 2 - 23 stycznia 2023 Odcinek 3 - 30 stycznia 2023
  • Odcinek 4 - 6 lutego 2023 Odcinek 5 - 13 lutego 2023
  • Odcinek 6 - 20 lutego 2023

"The Last of Us" - o czym jest serial?

Fabuła serialu skupia się na historii ocalałego Joela, który żyje 20 lat po tym, jak współczesna cywilizacja została zniszczona. Zostaje on zatrudniony, aby przemycić 14-letnią dziewczynkę (Ellie) z opresyjnej strefy kwarantanny. Razem przemierzają Stany Zjednoczone, polegając na sobie i próbując przetrwać. 

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło: media.universalmusic.pl

Źródło zdjęcia głównego: Universal Music Polska

Pozostałe wiadomości