Gwiazdy

The Cassino w piosence "Twój głos". Czym zaskoczy fanów debiutancka płyta zespołu?

Gwiazdy

Autor:
Magdalena
Brzezińska
The Cassino w piosence „Twój głos”
Dzień Dobry TVNThe Cassino w piosence „Twój głos”

Członkowie zespołu The Cassino przygotowali dla swoich fanów wyjątkową niespodziankę. Po wielu latach obecności na polskiej scenie muzycznej Hubert Wiśniewski, Piotr Dawidek i Michał Badecki zdecydowali się nagrać swój pierwszy album. W Dzień Dobry TVN muzycy zaprezentowali utwór "Twój głos".

Geneza zespołu The Cassino

Grupa The Cassino powstała w 2013 roku w Braniewie, a jej szeregi zasilają utalentowani i niezwykle ambitni muzycy. Hubert Wiśniewski, Piotr Dawidek i Michał Badecki błyskawicznie zaskarbili sobie sympatię oddanej rzeszy fanów. Nic w tym dziwnego, ich twórczość przyciąga uwagę niepospolitym wyrazem, a połączenie rocka, bluesa i funku, w którym można doszukać się także akcentów wyspiarskiego indie rocka, stanowi nie lada gratkę dla miłośników tychże nurtów w muzyce.

Pierwsze kroki w karierze członkowie zespołu The Cassino stawiali w starym wojskowym kasynie, które okazało się niezastąpioną inspiracją podczas wymyślania nazwy formacji. Do tej pory artyści dawali o sobie znać EP-kami i koncertami, które cieszyły się dużym uznaniem publiczności. Po wielu latach obecności na scenie zdecydowali się nagrać płytę.

"Części" - debiutancka płyta zespołu The Cassino

Debiutancki album grupy The Cassino nosi tytuł "Części". Artyści zadbali o to, by każdy umieszczony na nim utwór perfekcyjnie oddawał indywidualny charakter ich twórczości. Dwanaście nowych piosenek z pewnością przypadnie do gustu fanom zespołu, którzy długo czekali na tę płytę.

Krążek miał swoją premierę 22 października 2021 roku. W Dzień Dobry TVN muzycy wykonali utwór "Twój głos", który także znalazł swoje miejsce na liście zaprezentowanych na płycie utworów.

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości