Gwiazdy

Te gwiazdy kochają zwierzęta, a ich pupile żyją jak w bajce

Gwiazdy

Niektóre zwierzęta światowych gwiazd spędzają czas w SPA, mają swoje konta w mediach społecznościowych, oddzielne pokoje w wielkich domach, garderoby pełne ciuszków, własnych fryzjerów, a nawet odrzutowce. A, którzy polscy celebryci uwielbia czworonogi i jak nazywają się ich pupile? Sprawdził to reporter Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

Wiele hollywoodzkich gwiazd kocha zwierzęta i zapewnia swoim pupilom wygody i luksusy, które możemy podejrzeć dzięki mediom społecznościowym. Jednym ze znanych czworonogów jest Pippi - pies Glenn Close, który na instagramie ma ponad 30 tysięcy fanów. Jego konto prowadzi sama aktorka, która tak pisze o swoim pupilu: "to mój jedyny syn i podróżnik, który wytrawnie aportuje".

Innym znanym zwierzątkiem jest "wdowa" po Karlu Lagerfeldzie. Projektant zwykł mówić, że Choupett to jedyna kobieta w jego życiu. Jej profil na instagramie obserwuje ponad 200 tysięcy osób. Kotka rasy birmańskiej ma własną linię kosmetyków, na której w rekordowym 2014 roku zarobiła 3 miliony euro.

>>> Zobacz także: Kotka-milionerka. Co się stanie z kotką Karla Lagerfelda po jego śmierci?

A teraz czas na nasze rodzime podwórko. Rachel to suczka rasy Jack Russell terrier, która od 7 lat jest pupilką Tomasza Ciachorowskiego.

Ona była ostatnia z miotu. Malutka i zaszczuta przez rodzeństwo. Po urodzeniu przez pół godziny nie miała funkcji życiowych i odratowano ją w ostatniej chwili. To mnie ujęło. Nie mogła dopchać się do mnie.

- wspomina aktor.

Sisi i Lili to z kolei buldożki francuskie Małgorzaty Rozenek-Majdan. Do niedawna Małgosia miała trzy pieski, niestety Marianka w ostatnim czasie poważnie zachorowała i - mimo starań weterynarzy - nie udało się jej uratować. Buldożki francuskie to ulubiona rasa prezenterki:

Są teorie, które mówią, że to najbardziej ludzko wyglądające psy. Podoba mi się też ich budowa - są małe, silne i zwarte. Mają też cudowne charaktery - są wesołe i pozbawione agresji.

Małgosia ma też konie - Platana i Kefira.

>>> Zobacz także:

Rozenek pożegnała ukochanego psa: "Straciliśmy najlepszego przyjaciela"

Stefan i Franek to koty rasy rosyjskiej niebieskiej, których właścicielem jest Łukasz Jemioł. Pupile projektanta wyglądają jak bliźniaki, ale dzieli je rok różnicy. Najpierw do Łukasza trafił Stefan, a potem Franek:

Ze względu na mój styl życia i pracy, stwierdziłem, że Stefanowi potrzebny jest drugi kot. I z tej samej hodowli przyjechał do nas Franek. Dzięki nim w domu jest wesoło.

Kociaki również inspirują Łukasza Jemioła:

Pomyślałem, że fajnie zrobić specjalną kolekcję w kolorach, które oscylują wokół tych kotków.

Inną wielbicielką zwierząt, która nie wyobraża sobie życia bez nich jest Agnieszka Woźniak-Starak. Obecnie ma pięć pupili, z których jeden - niepełnosprawny jamnik zagrał psa Michaliny Wisłockiej w filmie "Sztuka kochania".

Rozpieszczam je, a mój mąż pilnuje, żebym nie popłynęła w tym rozpieszczaniu.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości