Gwiazdy

Taylor Swift z najważniejszą nagrodą MTV Video Music Awards

Gwiazdy

Aktualizacja:
fot.Everett Collection/East News

Gala rozdania nagród MTV VMA to zawsze gorąca muzyczna impreza. 36. gala odbyła się 26 sierpnia po raz pierwszy w Newmark w stanie New Jersey. Najjaśniejszą gwiazdą wieczoru okazała się Taylor Swift, która nie tylko została uhonorowana w kategorii "Teledysk roku" za "You Need to Calm Down", co jest najcenniejszym trofeum VMA, ale też zachwyciła publiczność swoimi występami.

Najwięcej nominacji - po 12 - zdobyły Ariana Grande i Taylor Swift. Nic więc dziwnego, że to pomiędzy nimi toczyła się główna rywalizacja wieczoru - starcie ostatecznie zakończyło się remisem, obie wokalistki zgarnęły po trzy statuetki.

Jednak to Taylor Swift była jaśniejsza gwiazdą. Swoim energetycznym występem otworzyła poniedziałkową galę MTV Video Music Awards i zdobyła najbardziej prestiżową nagrodę „Teledysk roku”. 

Taylor Swift triumfuje na MTV VMA 2019

Taylor ze statuetką w ręku podkreśliła, że jest to nagroda zdobyta głosami fanów, którzy według niej w ten sposób opowiedzieli się za światem, w którym wszyscy mają być traktowani równo w obliczu prawa.

Wyświetl ten post na Instagramie.

See what she does this year Monday at 8p!

Post udostępniony przez MTV (@mtv)

„Na końcu wideo była i wciąż jest petycja dotycząca równości wobec prawa, mówiąca zasadniczo, że wszyscy zasługujemy na równe traktowanie w obliczu prawa. Chciałam podziękować wszystkim, którzy ją podpisali, ponieważ ma teraz pół miliona podpisów, to pięć razy więcej niż wymaga odpowiedź z Białego Domu” – wskazała.

Lil Nas X otrzymał statuetkę za najlepszą „Piosenkę roku”

Takim samym wynikiem jak Sfit i Grande może pochwalić się debiutantka Billie Eilish, a po dwie nagrody zdobyli Lil Nas X, Rosalia, zespół BTS oraz duet Shawn Mendes i Camila Cabello.

Remiks “Old Town Road", który wykonują raper Lil Nas X wraz z legendą muzyki country Billym Rayem Cyrusem, został piosenką roku. Lil Nas X podkreślił, że jest to pierwsza nagroda, jaką kiedykolwiek dostał.

Za “Najlepszy Teledysk Rockowy” uznano “High Hopes” grupy Panic! At The Disco (Elektra Music Group). Najlepszym teledyskiem hip-hopowym okazał się zaprezentowany przez Cardi B – “Money” (Atlantic Records), a najlepszym teledyskiem tanecznym "Call You Mine" The Chainsmokers ft. Bebe Rexha.

Wyróżnieniem za „Najlepszy teledysk popowy” uhonorowano zespół Jonas Brothers za “Sucker” (Republic Records). „Najlepszą współpracą muzyczną” popisali się Camilla Cabello i Shawn Mendes w utworze “Senorita” (Island Records).

W atmosferze podgrzewanej trwającym od dawna starciem polityków będących zwolennikami lub przeciwnikami imigrantów wręczono nagrodę „Best Latino”. Trafiła do latynoskich artystów ROSALIA & J Balvin ft. El Guincho za “Con Altura” (Columbia Records).

Nagroda Vanguard Michael Jackson dla Missy Elliott

W trakcie gali publiczność entuzjastycznie przyjęła Missy Elliott. Jako pierwsza raperka otrzymała trofeum „Vanguard Michael Jackson”.

MTV przedstawiła artystkę jako „innowacyjną solową supergwiazdę, pionierską producentkę, autorkę piosenek, piosenkarkę, raperkę i ikonę kultury, która zmieniła światową scenę muzyczną”. Sprzedała ona ponad 30 mln płyt na całym świecie dzięki takim hitom jak „Work It”, „Get Ur Freak On” i „WTF". Wyróżnienie wręczyła jej Cardi B. Nazwała Missy żywą legendą, podkreślając, że nikt bardziej niż ona nie zasługuje na tę nagrodę.

„Zmieniła kompletnie teledyski z jej stylem, humorem i niedającą się zapomnieć kreatywnością. (…) Jej utwory są tak popularne, że nawet była pierwsza dama Michelle Obama zna je na pamięć” – zapewniała Cardi B.

Coroczną imprezę, która tym razem miała miejsce w Prudential Center w Newark w stanie New Jersey, uświetniły występy takich gwiazd jak Queen Latifah, Lizzo, Swift, H.E.R., Lil Nas X.

W roli gospodarza programu zadebiutował komik Sebastian Maniscalco. Przyznał w jednym z wywiadów, że VMA to dla niego nieznane terytorium. "Tak naprawdę niewiele wiem o muzyce. (…) Znam to z daleka” – dodał Maniscalco.

Zobacz także: 

Autor: Anna Kobyłka

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości