Tatiana Okupnik przejmująco o swoich komplikacjach poporodowych: „To jest bardzo upokarzające”

Gwiazdy


Tatiana Okupnik przez wiele lat występowała jako wokalistka zespołu Blue Café i artystka solowa. Po jakimś czasie założyła rodzinę i obecnie jest matką dwojga dzieci. Teraz szczerze opowiedziała o problemach, jakie pojawiły się u niej po porodzie.

Życie rodzinne Tatiany Okupnik

Tatiana Okupnik przez ok. 7 lata działała jako wokalistka zespołu Blue Café. Po tym czasie rozpoczęła karierę solową i założyła rodzinę. Artystka wyszła za Michała Micielskiego, z którym doczekała się dwójki dzieci – córki Matyldy (2016 rok) i syna Tymona (2018). W ostatnich dniach piosenkarka opublikowała serię filmików, w których szczerze opowiedziała o problemach, z jakimi zmagała się po porodzie.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Część 1 Wstydliwy temat czas oswoić

Post udostępniony przez Tatiana Okupnik (@tatianaokupnik)

Tatiana Okupnik szczerze o problemach po porodzie

Tatiana Okupnik nie ukrywała, że wiele lat lat zajęło jej przyznanie się do problemów fizjologicznych, które pojawiły się u niej po urodzeniu dziecka.

Wstydziłam się swoich komplikacji poporodowych, bo przecież jestem wokalistką. (…) Ciągle ten perfekcjonizm głupi nie pozwalał mi się pokazać w tych słabszych momentach albo bagatelizowałam to, albo uciekałam od mówienia o trudnych tematach

- zaznaczyła piosenkarka.

W przejmujących słowach opisała, z czym musiała się zmagać.

Po pierwszym porodzie zauważyłam, że jest coś nie tak z takim tematem wstydliwym, a mianowicie z tematem defekacji, czyli mówiąc konkretnie, po prostu masz problem z załatwieniem się

- powiedziała.

Wokalistka była u lekarza, który towarzyszył jej przy rodzeniu dziecka, jednak on uspokajał świeżo upieczoną mamę, mówiąc, że wszystko wróci do normy w ciągu kilku miesięcy. Dostała nawet od niego lekarstwa, które miały ulżyć w problemie.

Tatiana Okupnik musiała przejść operację

Niestety takie działania okazały się nieskuteczne w jej przypadku i problem ten pojawiał się u wokalistki przez wiele lat. Nie zniknął też, gdy urodziła drugie dziecko. Konieczna była poważniejsza interwencja lekarska i operacja.

Właściwie od pierwszego porodu do zeszłego roku, do września, kiedy w końcu zdecydowałam się na operację, która była mi potrzebna, nie mogłam się załatwiać

- przyznała Tatiana Okupnik.

Piosenkarka zdaje sobie sprawę, że jest wiele kobiet zmagające się z podobnymi problemami, które uważają, że komplikacje mogły wyniknąć z ich winy, co przecież nie jest prawdą. Dlatego też uważa, że kwestia ta powinna zostać oswojona.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Cześć 2 Wstydliwy temat czas oswoić

Post udostępniony przez Tatiana Okupnik (@tatianaokupnik)

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Wioleta Pyśkiewicz