Taco Hemingway z nową płytą „Pocztówka z WWA, Lato '19”. Kiedy data premiery?

Gwiazdy

Aktualizacja:
Fot. www.facebook.com/tacohemingway/

Taco Hemingway powraca z nową płytą "Pocztówki z WWA, lato '19". We wtorek jeden z najpopularniejszych polskich raperów zrobił niespodziankę swoim fanom i zdradził datę premiery swojego kolejnego albumu oraz opublikował okładkę nowej płyty i pełną listę piosenek.

Taco Hemingway: nowa płyta już w sierpniu

Płyta „Pocztówka z WWA, Lato '19” pojawi się w sklepach już 9 sierpnia 2019 roku. Znajdziemy na niej jedenaście piosenek opowiadających o Warszawie i jej mieszkańcach. Taco Hemingway zapowiedział również, że do nagrania tego albumu zaprosił kilku gości. Nazwiska artystów nie są jeszcze niestety znane.

Taco Hemingway: „Pocztówka z WWA, Lato '19” - o czym będzie najnowszy album?

Taco Hemingway tak opisał w mediach społecznościowych swój najnowszy album:

Jeszcze na początku maja pisałem zupełnie inną płytę. Obiecałem sobie, że tym razem dam sobie tyle czasu, ile będzie trzeba. Zapowiedziana na rok 2019 przerwa wydawnicza miała być więc wymogiem logistycznym. Okazało się jednak, że jestem uzależniony od wydawania nowego materiału w lato. Cóż począć. I tak właśnie powstała “Pocztówka”. Po roku 2018, erze silnego skupiania się na sobie (“SOMA” + “Café Belga” + “Flagey”), czas wymienić lustro na teleskop i wrócić do obserwowania miasta i społeczeństwa. Żeby jednak zadowolić ten segment słuchaczy, który lubi posłuchać sobie moich mniej lub bardziej zrytmizowanych neurotyzmów, postanowiłem dać im upust w stuwersowych “Kabrioletach” zamykających standardową wersję płyty. Pierwszy raz w życiu w swoich działaniach solowych zdecydowałem się zaprosić na płytę kilku gości, i to dość zróżnicowanych pod kątem muzycznym i osobowościowym. Jako że nic mnie tak nie mierzi jak mitologizacja poetów, muzyków i artystów, powiem to najprościej jak się da: przed tobą znajduje się seria dźwięków i garść obserwacji. Tylko i aż tyle. Nie jest to rozprawka ani reportaż. Nie jest to esej ani epopeja. Nie jest to manifest, memoir ani moralitet. Jest to pocztówka. Oto kilka opowieści z Warszawy. Ode mnie, dla was. Niechaj umili wam to kolejne burzliwe lato.

„Pocztówka z WWA, Lato '19”: lista piosenek

Taco Hemingway zdradził również ile piosenek znajdzie się na nowej płycie, oraz jakie będą miały tytuły. Poniżej tracklista.

 1. 1CZŁOWIEK Z DZIURĄ ZAMIAST KRTANI
 2. 2ANTYSMOGOWA MASKA W MOIM CARRY-ON BAGGAGE feat. ?
 3. 3LECI NOWY FUTURE
 4. 4W PIĄTKI LEŻĘ W WANNIE feat. ?
 5. 5WWA VHS feat. ?
 6. 6WYTRAWNE (Z NUTĄ DESPERACJI)
 7. 7WUJEK DOBRA RADA
 8. 8TIJUANA feat. ?
 9. 9SANATORIUM feat. ?
 10. 10ALERT RCB feat. ?
 11. 11KABRIOLETY

Autor: Filip Yak