Gwiazdy

Taco Hemingway pobił historyczny rekord. Pierwszy polski artysta z miliardem odtworzeń w popularnym serwisie streamingowym

Gwiazdy

Taco Hemingway ma powody do dumy. Artysta kolejny raz udowodnił, że jest jednym z najpopularniejszych raperów w kraju. Jako pierwszy polski twórca uzyskał 9 zer na popularnym serwisie streamingowym Spotify. O szczegółach w Dzień Dobry TVN opowiedział Mateusz Hładki.

Taco Hemingway – najpopularniejszy polski raper

Taco Hemingway, a właściwie Filip Szcześniak, to niezaprzeczalnie jeden najpopularniejszych polskich raperów. Utwory artysty w naszym kraju śpiewają tłumy fanów, a bilety na koncerty sprzedają się w błyskawicznym tempie. Mimo wielu sukcesów Taco wciąż pracuje i regularnie wydaje nowe albumy, robiąc przy okazji małe niespodzianki. W tym roku niespodzianka przybyła także do samego artysty. Jak się okazuje, Taco jako pierwszy polski twórca uzyskał miliardową liczbę odtworzeń na popularnym serwisie streamingowym.

Taco Hemingway – historyczny sukces

Taco Hemingway to artysta, którego w dzisiejszych czasach trudno nie znać. Twórczość rapera mniej bądź bardziej kojarzą nawet osoby, które na co dzień rapu praktycznie nie słuchają. Czy jest ktoś, kto nie słyszał choćby jeden raz słynnej piosenki "Tamagotchi"? Odpowiedź jest prosta, tak jak proste są analizy dotyczące utworów artysty. Rapowy Matematyk w mediach społecznościowych przedstawił niedawno swoje obliczenia. Jak się okazuje, Taco jest pierwszym polskim artystą z miliardem odtworzeń na popularnej platformie streamingowej. Filip Szcześniak 6 kwietnia 2021 uplasował się na pierwszym miejscu z liczbą 1 074 120 867 odtworzeń w serwisie Spotify. Liczba ta wciąż rośnie.

Taco Hemingway pierwszym polskim twórcą z miliardem odtworzeń w serwisie Spotify! Z samego rana otrzymałem wiadomość od jednego z fanów, że Filip Szcześniak prawdopodobnie przebił już barierę miliarda streamingów na Spotify, lecz nigdzie nie usłyszał takiej informacji. Faktycznie, miał on rację. Taco Hemingway na ten moment (6 kwietnia) posiada 1 074 120 867 odtworzeń

– czytamy na profilu "Obliczenia i analizy w rapie" na Facebooku.

Z przedstawionej analizy wynika także, że popularnością cieszą się nie tylko solowe numery Taco, ale także te nagrane z innymi artystami. Raper swego czas podjął współpracę m.in. z Kubą Grabowskim (Quebonafide), z którym stworzył projekt Taconafide.

Taco Hemingway zachwycił Annę Popek?

Zobacz także:

Andrzej Piaseczny niedługo skończy 50 lat, zachwyca fanów muzyką i ciałem. "Forma fizyczna jest u mnie bardzo płynna"

Od modela po muzyka. Czym tym razem zaskoczył nas Mikolas Josef, czeski reprezentant Eurowizji 2018?

Gordon Haskell, wokalista King Crimson, nie żyje. "Będziemy tęsknić za jego piękną muzyką, aksamitnym głosem i ciepłym uśmiechem"

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości