Gwiazdy

"Szóstka" –serial o problemach zdrowotnych i moralnych

Gwiazdy

Aktualizacja:

„Szóstka” to nowy serial obyczajowy w stacji TVN, z wątkiem medycznym w tle. Już dziś o godzinie 21.30 drugi odcinek. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy serialowe narzeczeństwo: Mariannę Zydek i Mateusza Rusina.

„Szóstka” to serial obyczajowy, z wątkiem medycznym w tle. Pretekstem do przedstawienia skomplikowanych relacji między bliskimi są przygotowania do przeszczepu łańcuchowego. Polega on na tym, że kiedy osoby z rodziny nie mogą być dawcami dla swoich bliskich, mają możliwość, by oddać nerkę osobie niespokrewnionej, której bliski odda nerkę w zamian.

Serial „Szóstka” przybliża nam losy trzech par. W rolach głównych wystąpią: Sławomir Orzechowski, Julia Wyszyńska, Gabriela Muskała, Grzegorz Damięcki, Mateusz Rusin, Maja Pankiewicz i Marianna Zydek.

 By doszło do przeszczepu nerki cała szóstka bohaterów musi wyrazić zgodę, wycofać się i zmienić zdanie można jednak w każdej chwili.

Temat przeszczepów łańcuchowych jest niezwykle trudny, ponieważ wiąże się z uczuciami wielu osób.

To jest skomplikowana sytuacja krzyżowej transplantacji, ale serial jest tak naprawdę bardzo prosty. Przedstawia zwykłych ludzi. Czasami mocno niedoskonałych w bardzo ekstremalnych sytuacjach przed którymi możemy zostać postawieni. Pierwszy odcinek jest bardzo ekspozycyjny. Pokazuje zależności, jak to wszystko wygląda. To jest serial o ludzkiej naturze, o tym jacy jesteśmy, jak się wahamy, żeby coś zrobić dla innych. Jest to opowieść o altruizmie.

- zdradziła Kinga Dębska, reżyser serialu.

Jest to serial o tym, że słowa znaczą i to jest ważne. Dzisiaj jak się daje słowo szybko można zmienić zdanie, a w naszym serialu niekoniecznie.

-dodał Mateusz Rusin.

Losy Izy i Kamila

Iza i Kamil są narzeczeństwem. Postać kreowana przez Mariannę to atrakcyjna, energiczna, a czasami porywcza osoba. Do Kamila zbliżyła się wtedy, kiedy ten rozstał się z jej przyjaciółką Natalią. To ona potrzebuje nerki. Nie podoba jej się, że jej narzeczony chce oddać nerkę swojej byłej dziewczynie. Sytuacja w ich związku robi się coraz bardziej napięta.

Kamil to młody adwokat. Z Natalią poznali się jeszcze w liceum. Tworzyli parę przez kilka lat. Kiedy dowiedzieli się o chorobie dziewczyny, bez wahania zbadał się w kierunku bycia dawcą. Niestety między partnerami nie było zgodności. Tak wpisali się na listę do przeszczepu łańcuchowego. Wkrótce potem Kamil i Natalia rozstali się. Adwokat zaczął spotykać się z przyjaciółką byłej partnerki.

Losy Beaty i Marcina

W studiu Dzień dobry TVN gościliśmy Gabrielę Muskałę i Grzegorza Damięckiego, którzy grają małżeństwo z 5 letnim stażem. Zmagają się z kryzysem. Beata (Gabriela Muskała) z powodu choroby, nie może starać się o dziecko, o którym od dawna marzy. Jej mąż Marcin (Grzegorz Damięcki) to wdowiec. Po śmierci pierwszej żony samotnie wychowywał syna. Czy ich małżeństwo okaże się wystarczająco silne, by oboje dotrwali do zabiegu?

Zobacz też:

"Odwróceni: Ojcowie i córki" - Serialowa Lidka szczerze o swoim ojcu, legendarnym Sikorze.

Anna Dereszowska wraca w kultowej roli - "Odwróceni: Ojcowie i córki".

Foremniak. O „Odwróconych”, córce i nadmiernym poczuciu humoru.

Diagnoza. Dlaczego doktor Sadzik wylądował na komisariacie?

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości