Gwiazdy

"Przyszła pora na mrocznego Macieja Stuhra" - mówi aktor o swojej roli w serialu "Szadź". Kiedy premiera?

Gwiazdy

Aktualizacja:

"Szadź" to nowy serialowy thriller z Maciejem Stuhrem w roli seryjnego mordercy. W tej opowieści zagadki nie stanowi tożsamość mordercy, a motywy jego działania. Premiera pierwszego odcinka 30 kwietnia w Playerze.

"Szadź" - nowy serial w Playerze

30 kwietnia premiera pierwszego odcinka serialu „Szadź”. To siedmioodcinkowy thriller z wątkiem kryminalnym w tle.

Player

Maciej Stuhr jako seryjny morderca

W postać Piotra Wolnickiego - pozornie wzorowego męża i ojca, który w okrutny sposób pozbawia życia swoje ofiary - wciela się Maciej Stuhr. Jak wyznał, każdy aktor w skrytości marzy o roli seryjnego mordercy.

To jest postać, która występuje w kinematografii od kilkudziesięciu lat, w którą wcielają się różni aktorzy, najczęściej wyglądający trochę inaczej, niż ja. Ale ponieważ prawie wszystko już było, więc scenarzyści idą krok dalej i zastanawiają się: a co jeśli ten seryjny morderca jest wśród nas i wygląda tak samo jak my?

- powiedział aktor.

Czy rola w "Szadzi" była dla niego wyzwaniem?

Ostatnio oglądałem dokument o Tedzie Bundym, który był niezwykle szarmanckim, uwodzicielskim, pełnym poczucia humoru, inteligencji mężczyzną. I to dopiero jest przerażające. Rzeczywiście, na taką rolę musiałem czekać dość długo , aż ktoś by zaryzykował, no i zdarzyło się

- stwierdził Maciej Stuhr na planie serialu "Szadź".

x-news

"Szadź" - fabuła

Na obrzeżach Opola w okrutny sposób zostaje zamordowana młoda dziewczyna. Dochodzenie wykazuje, że była jedną z wielu ofiar psychopatycznego seryjnego zabójcy. Na miejscu zbrodni pojawia się komisarz Agnieszka Polkowska (Aleksandra Popławska). Policjantka nie zdaje sobie jednak sprawy, że jej udział w śledztwie nie jest przypadkowy. Czy zdoła dotrzeć do mordercy, zanim ten wybierze kolejną ofiarę?

"Szadź" - opis serialu

Siedmioodcinkowy thriller z wątkiem kryminalnym w tle. W tej opowieści zagadki nie stanowi jednak tożsamość mordercy, a motywy jego działania. Co łączy sprawcę z komisarz prowadzącą śledztwo? Dlaczego wszystkie ofiary to głęboko wierzące młode dziewczyny? Wyścig z czasem trwa. Czy komisarz Polkowska trafi na ślad mordercy i zapobiegnie kolejnym zbrodniom? Każdy odcinek odkryje przed widzami część prawdy o tym, co łączy policjantkę z Piotrem Wolnickim (Maciej Stuhr) – religioznawcą, pozornie wzorowym mężem i ojcem, który w okrutny sposób pozbawia życia swoje ofiary!

"Szadź" - obsada

W rolach głównych zobaczymy plejadę gwiazd, m.in. Macieja Stuhra ("Belfer", "Pisarze", "Polityka"), Aleksandrę Popławską ("Wataha", "Kobiety Mafii"), Cezarego Łukaszewicza ("Kruk. Szepty słychać po zmroku"), Bartosza Gelnera ("Legiony"), Annę Cieślak ("Na Wspólnej") i Emmę Giegżno ("Na bank się uda").

"Szadź" - kiedy premiera i gdzie oglądać?

Serial „Szadź” dostępny będzie na platformie VOD player.pl. Premiera pierwszego odcinka odbędzie się 30 kwietnia 2020 roku.

Zobacz też:

Autor: Luiza Bebłot

Pozostałe wiadomości