Gwiazdy

Sylwia Nowak - była mistrzyni jazdy figurowej na lodzie wspomina najlepsze lata swojej kariery. Co robi dziś?

Gwiazdy

14578102-sylwia-nowak-byla-mistrzyni-jazdy-figurowej-299-27s.jpg

Sylwia Nowak była sportowym objawieniem i ewenementem. W latach 90. startowała w łyżwiarskich parach tanecznych z Sebastianem Kolasińskim. Sportowcy odnosili spektakularne sukcesy w Polsce i na świecie. Para dwukrotnie uczestniczyła w igrzyskach olimpijskich, zdobyła też tytuł mistrzów świata juniorów i aż 9 razy sięgnęła po miano mistrzów Polski. Sportowa kariera łyżwiarki już dawno za nią. Co jednak porabia dziś? I jak wspomina tamten czas?

Sylwia Nowak - łyżwiarskie objawienie lat 90.

Łyżwiarka figurowa opowiedziała, jak przed laty zaczynała swoją karierę, jak ta się potoczyła i rozwijała na oczach widzów z Polski i całego świata:

- To był taki sukces, którego nikt do dziś nie powtórzył. To była euforia, a jednocześnie zraz pojawiła się myśl: no dobrze, teraz jesteśmy mistrzami świata juniorów, a co dalej? Ten bagaż taki był i taka świadomość, żeby nie zawieść - wspomina początki swojej kariery łyżwiarka.

Największym wsparciem psychicznym dla sportsmenki przez lata jej kariery była mama, która sama ją wychowywała:

- Dzięki niej jestem tu, gdzie jestem – mówi Sylwia Nowak.

Sylwia Nowak i jej partner sportowy Sebastian Kolasiński

Młoda Sylwia Nowak w czasie swojej kariery sportowej często była łączona ze swoim partnerem z lodowiska, Sebastianem Kolasińskim. Media rozpisywały się o ich domniemanym romansie. Jak się jednak okazuje, te spekulacje nie miały nic wspólnego z prawdą:

- Zawsze byliśmy z Sebastianem dobrymi kumplami. Nasza relacja była bardzo przyjacielska. Spędzaliśmy ze sobą więcej czasu niż ze swoimi rodzinami. Taniec na lodzie to jest aktorstwo. Wiele razy musieliśmy zagrać miłość, uczucie. Widzowie mogli przez to odnieść wrażenie, że jakieś uczucie między nami było. I to dobrze. To znaczy, że byliśmy dobrymi aktorami – podsumowuje sportsmenka.

Gwiazda lodowisk zdradziła nam też, że po zakończeniu kariery sportowej życiowe ścieżki jej i jej partnera się rozeszły. Sebastian nie pokazuje się w publicznie, bo od lat pracuje jako policjant.

Sylwia Nowak - mama, sportsmenka, trenerka

Sylwia ma dziś dwójkę nastoletnich dzieci, które cieszą się z tego, co przez lata udało się osiągnąć ich mamie:

- Razem z siostrą jesteśmy bardzo dumni z mamy. I jesteśmy dumni z tego, że możemy być jej dziećmi – mówi 17-letni dziś syn łyżwiarki, Maksymilian Trębacki

Sylwia spełnia się obecnie jako trenerka młodych łyżwiarzy, wśród których także są olimpijczycy, mistrzowie Polski czy Europy, którzy idą w jej ślady.

- Absolutnie nie żałuję niczego. Gdybym mogła cofnąć czas, na pewno wybrałabym tę samą drogę – podsumowuje swoje dokonania Sylwia Nowak.

Zobacz też:

Anita Włodarczyk pracuje nad formą. "Jestem na dobrej drodze, aby walczyć o trzeci złoty medal"

Fitness gimnastyczny zyskuje na popularności. Zjawiskowy sport wymaga ogromu ciężkiej pracy

Jak wspierać rozwój dziecka? "Już 5-latki są diagnozowane z depresją, ponieważ mają tak dużo obowiązków"

Autor: Oscar Dąbkowski

Reporter: Aleksandra Rogowska - Lichnerowicz

Pozostałe wiadomości