Gwiazdy

Sylvia Novak nagrała nową piosenkę. O czym śpiewa w utworze "wolna jak"?

Gwiazdy

Dzień Dobry TVN

Sylvia Novak to artystka, która konsekwentnie buduje swoją pozycję na rynku. Aktorka i wokalistka występuje w filmach i serialach, a także tworzy swoją autorską muzykę. Właśnie ukazał się jej nowy singiel "wolna jak".

Sylvia Novak nagrała nową piosenkę

Utwór "wolna jak" opowiada oczywiście o wolności, ale nie jest to jedyny element fabuły. Pokonywanie przeciwności losu, walka o własne marzenia - a wszystko zaczęło się od portugalskiego hasła "ser mulher sem temer" ("być kobietą bez strachu"), zaczerpniętego z strajków kobiet w Brazylii, które w 2020 roku protestowały przeciwko "kulturze gwałtu". - Pisząc ten utwór na początku 2020 roku nic nie wskazywało na to, że temat strajków i walki kobiet o swoje prawa, stanie się głośny również w Polsce. Polki boją się mówić o swoich potrzebach. Często poświęcają się dla innych – dla rodziny, dzieci, pracy, kompletnie zapominając o sobie. Dedykuję im ten utwór i chciałabym, by z odwagą sięgały po swoje - wyznała Sylvia Novak.

Sylvia Novak: dlaczego zajęła się muzyką?

Fani "Na Wspólnej" z pewnością pamiętają, że w serialu Sylvia grała partnerkę Iwo Kmiecika (w tej roli Jakub Wieczorek). Dlaczego więc zajęła się muzyką? Jak sama mówi, muzyka jest właściwie wpisana w jej DNA. Nie mogło być inaczej skoro jej rodzice poznali się na studiach muzycznych. Sylvia sama zabiegała, by rozwijać się muzycznie i choć pierwsze występy oglądał jedynie jej dziadek, szybko zaczęła odnosić zwycięstwa na dziecięcych festiwalach.

Niezaprzeczalną zaletą Sylvii jest jej nietuzinkowy głos – kontralt. Niskim, kobiecy z ogromną skalą. Elżbieta Zapendowska, która pomagała wokalistce pracować nad warsztatem powiedziała o Sylvii:

Masz coś magicznego w oczach i głosie, ciebie dziewczyno się zapamiętuje!

Posłuchajcie utworu "wolna jak" Sylvii Novak:

Zobacz więcej:

Zobacz wideo: Sylvia Novak w utworze "Bawię się świetnie"

Autor: Katarzyna Lackowska

Pozostałe wiadomości