Gwiazdy

Sylvester Stallone obchodzi 74. urodziny. Przypominamy jego najlepsze role – to nie są filmy tylko dla facetów

Gwiazdy

Cover Video/x-news

Sylvester Stallone kończy 74. lata. Z okazji jego urodzin wspominamy filmy, w których Stallone naprawdę zaprezentował swój kunszt aktorski. Choć kojarzony jest przede wszystkim z ról twardzieli, na swoim koncie ma również produkcje komediowe oraz familijne.

Sylvester Stallone świętuje 74. urodziny

Sylvester Stallone urodził się 6 lipca 1946 roku w Nowym Jorku. Przyszeł na świat poprzez poród kleszczowy, który nie należał do łatwych. Lekarz uszkodził nerwy w twarzy przyszłego aktora, co doprowadziło do paraliżu jednej ze stron. Jego dzieciństwo również nie było proste - rodzice byli bardziej skupieni na swoich konfliktach, niż na opiece nad Sylvestrem i jego bratem, przez co młody Stallone początkowe lata swojego życia spędził w rodzinach zastępczych. Po rozwodzie rodziców zamieszkał z ojcem, jednak czas tam spędzony również nie był sielanką.

Stallone powoli wyrastał na problematycznego chłopaka, przez co często był wyrzucany ze szkół. Z czasem przeniósł się do swojej matki, ktora mieszkała w Filadelfii, gdzie zajął się sportem – w tym także podnoszeniem ciężarów. Dzięki otrzymanemu stypendium mógł wyjechać na studia do Szwajcarii. To tam narodziła się jego miłość do aktorstwa.

Swego czasu, już jako znany gwiazdor, omal nie pobił się o księżną Dianę:

Filmy Sylvestra Stallone’a

Jego życie mogłoby stanowić gotowy scenariusz do hollywoodzkiej produkcji – jego droga nie była usłana różami, a jednak udało mu się zdobyć popularność. Na swoim koncie ma również trzy małżeństwa, a jego wieloletnią pasją jest malarstwo. Aktor kilka lat temu doczekał się nawet wystawy.

Przypominamy najsłynniejsze kreacje aktorskie Stallone'a:

„Rocky”

Prawdziwą sławę przyniosła Sylvestrowi Stallone’owi rola w filmie „Rocky”, gdzie wcielił się w boksera Rocky’ego Balboa. Za swoją rolę otrzymał nawet nominacje do Oscarów. Przygody walczącego o uznanie sportowca składają się z sześciu części – cztery z nich wyreżysował sam Stallone.

„Rambo”

Kolejny kultowy film Sylvestra Stallone’a. Aktor wcielił się w nim w Johna Rambo, weterana wojny wietnamskiej i byłego komandosa, który wchodzi w konflikt ze służbami policyjnymi. Ci nie są świadomi, z jak silnym przeciwnikiem mają do czynienie.

„Tunel”

Sylvester Stallone wciela się tu w rolę Kita Laturi, taksówkarza i byłego szefa pogotowia, który staje przed poważną misją. W podwodnym tunelu między Manhattanem a New Jesrey dochodzi do groźnego wypadku i wybuchu ładunków przewożonych przez ciężarówkę. Kit dostaje się na miejsce, by pomóc tym, którzy tam utknęli. Jak się jednak przekonuje, będzie to bardzo trudne zadanie.

„Stój, bo mamuśka strzela”

Komediowa odsłona Sylvestra Stallone’a. Aktor jawi się tu jak Joe Bomowski, detektyw, który początkowo wiedzie względnie spokojne życie. Z czasem wkrada się do niego jednak zamieszanie wywołane przez matkę głównego bohatera. Nadopiekuńcza kobieta ingeruje w każdą rzecz i przez przypadek miesza się w sprawę niebezpiecznej organizacji przestępczej.

„Mali Agenci 3D: Trójwymiarowy odjazd”

Przyszła pora na Sylvestra Stallone’a w odsłonie familijnej. Aktor zagrał niebezpiecznego zabawkarza, który stworzył trójwymiarową grę wideo. Choć staje się ona hitem wśród wielu młodych osób, w rzeczywistości jest niebezpieczną pułapkę dla graczy wciąganych bezpowrotnie do wirtualnego świata. Jej ofiarą pada również młoda Carmen. Na ratunek rusza brat dziewczynki.

Zobacz też:

Małgorzata Rozenek odsłania prawdę. "Nie chcę, tworzyć jakiejś nieistniejącej rzeczywistości, pokazuję Wam, jak teraz wyglądam"

Daria Widawska przeszła na dietę Adele. "Tracę kilogramy i bardzo dobrze się z tym czuję". Ile aktorka już schudła?

Ozzy Osbourne i jego żona, Sharon świętują rocznicę ślubu. Książę Ciemności wrzucił zdjęcie sprzed 38 lat

Autor: Wioleta Pyśkiewicz

Pozostałe wiadomości