Gwiazdy

Szczegóły ślubu Borisa Johnsona i suknia ślubna księżnej Diany na wystawie, czyli nowe wieści z Wielkiej Brytanii

Gwiazdy

Ku zaskoczeniu wszystkich Brytyjczyków, premier Wielkiej Brytanii postanowił niespodziewanie się ożenić. Boris Johnson i Carrie Symonds od 29 maja oficjalnie są małżeństwem. O szczegółach ich uroczystości w Dzień Dobry TVN opowiedziała Anna Senkara.

Ślub Borisa Johnsona i Carrie Symonds

W sobotni wieczór 29 maja brytyjskie media podały informację, że 56-letni Boris Johnson i 33-letnia Carrie Symonds wzięli ślub w głównej katedrze rzymskokatolickiej w Londynie. Zależało im na prywatności, dlatego też wybrali świątynię, która znajduje się nieco ponad dwa kilometry od oficjalnej rezydencji premiera Wielkiej Brytanii, czyli Downing Street.

- Do tego stopnia było to wszystko owiane tajemnicą, że ludzie, którzy byli obecni w katedrze westminsterskiej, zostali niespodziewanie wyproszeni. Nikt nie wiedział, co się dzieje, a to właśnie premier Johnson i Carrie zapragnęli stanąć na ślubnym kobiercu - wyjaśniała w Dzień Dobry TVN Anna Senkara.

Choć początkowo służby odmawiały komentarza, oficjalne potwierdzenie informacji obiegło świat już dzień później. Wówczas w mediach pojawiła się fotografia, na której widać, jak przytulona para w odświętnych strojach nie może oderwać od siebie oczu. Dziennikarze pod lupę od razu wzięli suknię panny młodej. Okazało się, że Carrie wypożyczyła kreację Christosa Costarellosa za 45 funtów z designerskiej platformy do wypożyczania i kupowania ubrań. Gdyby chciała ją kupić, musiałaby za nią zapłacić 3000 funtów.

Teraz Carrie stała się ulubienicą brytyjskich mediów i jest na okładkach wielu magazynów. Niektórzy wiedzą już nawet, co - jako żona premiera - założy się na siebie podczas zbliżającego się szczytu G7.

- To jest zabawna historia, ponieważ przyłapano stylistki, które wnosiły również wypożyczone ubrania na Downing Street i na tej podstawie "Daily Mail" zrobił całą rozkładówkę tych stylizacji Carrie - mówiła Anna Senkara.

Suknia ślubna księżnej Diany na wystawie

Anna Senkara dodała także, że w Pałacu Kensington, czyli dawnym domu księżnej Diany, rozpoczęła się wystawa Royal Style in the Making (potrwa do 2 stycznia 2022 roku), na której można zobaczyć suknię ślubną Królowej Ludzkich Serc. Jest to naprawdę historyczna chwila, ponieważ kreacja pojawiła się tam po raz pierwszy od 25 lat.

- Na tej wystawie można tę suknię oglądać w całości, włącznie z tym spektakularnym, ponad 7-metrowym trenem . To jest najdłuższy tren w historii królewskich ślubów. Projektanci to Brytyjczycy, Elisabeth i David Emanuel. (...) Obecnie suknia należy do Harry'ego i Williama - powiedziała reporterka.

Bez wątpienia ta suknia jest obecnie jedną z najsłynniejszych w historii ślubów. Ma dopasowany gorset pokryty panelami z antycznej koronki Carrickmacross pierwotnie należącej do Królowej Marii. Cały projekt jest bardzo zgodny z panującą modą w latach 80. - ma duże bufiaste rękawy i głębokie marszczenia z tafty.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Reporter: Anna Senkara

Pozostałe wiadomości