Gwiazdy

Suknia ślubna bratanicy księżnej Diany. Lady Kitty Spencer inspirowała się sławną kreacją

Gwiazdy

Aktualizacja:
Cover Video/x-news

Kitty Specer, bywalczyni salonów, modelka i bratanica Lady Di poślubiła starszego o 32 lata milionera, Michaela Lewisa. Ceremonia odbyła się we Włoszech a wygląd panny młodej był pilnie strzeżoną tajemnicą. Zdjęcia ślubnej stylizacji arystokratki udostępnili projektanci kreacji.

Ślub Kitty Spencer

30-letnia Kitty Spencer jest córką Chalesa Spencera, brata tragicznie zmarłej księżnej Walii, Diany.

Latorośl rodu Spencerów nie stroni od błysku fleszy. Kitty pracuje jako modelka i wzorem wielu gwiazd prowadzi konto na Instagramie, gdzie dzieli się z obserwatorami szczegółami ze swojego życia.

Karierę na wybiegu rozpoczęła w 2017 roku, wcześniej pozowała do zdjęć. Jako młoda dziewczyna mieszkała w Kapsztadzie, gdzie studiowała psychologię i literaturę angielską. Pobierała również naukę we Florencji, gdzie zgłębiała tajniki języka włoskiego i historii sztuki. Media zachwyciły się młodą arystokratką, gdy pojawiła się na ślubie księcia Harry'ego i Meghan Markle w 2018 roku. Modowi eksperci rozpływali się wówczas nad stylizacją panny Spencer oraz podobieństwem do księżnej Diany.

Życie prywatne lady Spencer stało się jednym z ulubionych tematów brytyjskich tabloidów. Choć Kitty miała zaledwie sześć lat, gdy świat pożegnał jej słynną ciotkę, jest nieustannie do niej porównywana. Natomiast do prawdziwego wrzenia doprowadziła wiadomość o nadchodzącym ślubie Kitty. Szczególnie elektryzował fakt, że wybranek kuzynki przyszłego króla, Michael Lewis, jest starszy od jej ojca o okrągłe 5 lat.

Ceremonia odbyła się w zabytkowej willi w Rzymie. Na ślubie pojawili się m.in. Ellie Goulding , siostry panny młodej, bliźniaczki Eliza i Amelia oraz wicehrabina Emma Weymouth i jej mąż Ceawlin Thynn, markiz Bath. Wśród gości pojawiła się piosenkarka Pixie Lott, żona Idrisa Elby, Sabrina i gwiazda Made In Chelsea, Mark Vandelli. Nie obyło się bez polskiego akcentu. Na weselu bawił się artysta Piotr Krzymowski.

Suknia ślubna Kitty Specer

Uroczystość odbyła się z dala od mediów, a jedyne relacje, które przedostały się do sieci, to zdjęcia gości, którymi dzieli się na Instagramie. Nurtująca wielu kwestia sukni ślubnej Kitty pozostawała wielka tajemnicą. Tę ostatecznie zdecydowali się wyjawić projektanci kreacji, publikując jej zdjęcia na swoim oficjalnym profilu.

Wiadomo już, że Kitty zdecydowała się na zabudowaną suknię w wiktorianskim stylu. Całość została uszyta z misternej koronki. Wisienką na torcie był rozłożysty, katedralny tren oraz długi welon z haftem. Gorset o widocznej konstrukcji został wykończony wysokim golfem zapinanym na guziki, co stanowi nawiązanie do sukni ślubnej Grace Kelly, uważanej za jedną z najpiękniejszych królewskich kreacji.

Panna młoda mała też przygotowane kilka sukien weselnych. Na udostępnionym filmie widać, że zdecydowała się na pełne koloru balowe kreacje ozdobione kwiatami. Wszystko w duchu włoskiej elegancji i surowych zasad najprawdziwszej alta moda.

Zobacz wideo: Suknie ślubne na każdą kieszeń

Zobacz także:

Autor: Adam Barabasz

Pozostałe wiadomości