Gwiazdy

Ewa Juszkiewicz - polska gwiazda światowej sztuki. "Pokaz obrazu 'Strąki' jest wydarzeniem wyjątkowym"

Gwiazdy

Desa Unicum

Ewa Juszkiewicz to jedno z najgorętszych nazwisk świata sztuki. Polka trafiła do grona największych artystów takich jak Damien Hirst czy Jeff Koons. Jej obrazy są poszukiwane przez kolekcjonerów na całym świecie. Jeden z nich można będzie oglądać i wylicytować w DESA Unicum.

Ewa Juszkiewicz - kim jest artystka?

Ewa Juszkiewicz w swojej twórczości zajmuje się przede wszystkim kobiecymi portretami. Jej dzieła najczęściej odnoszą się do malarstwa flamandzkiego. Artystka fantazyjnie zniekształca lub zmienia twarze na rozrośnięte huby, korpusy owadów, bukiety roślin czy też na maski plemienne lub udrapowane tkaniny.

Polka trafiła do grona największych gwiazd sztuki, takich jak Damien Hirst czy Jeff Koons. Artystkę reprezentuje jedna z najważniejszych światowych galerii – Gagosian. W tym roku jeden z jej obrazów zostanie pokazany na wystawie w Centrum Pompidou Metz.

"Strąki" Ewy Juszkiewicz w DESA Unicum

Prace Ewy Juszkiewicz znajdują się w prywatnych kolekcjach na całym świecie. Obecnie są jednymi z najbardziej poszukiwanych przez kolekcjonerów.

W Polsce jej dzieła się nie pojawiają, dlatego pokaz obrazu "Strąki" jest wydarzeniem wyjątkowym. Można będzie go oglądać w DESA Unicum od 1 marca, a 11 marca wylicytować na aukcji "Sztuka Współczesna. Nowe Pokolenie po 1989".

Polskie dzieła sztuki o rekordowych wartościach. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Przyjaciele wspominają Marię Czubaszek. "Nad świeczką ogrzewała parówki"

Ewa Kasprzyk i jej narzeczony dementują plotki: "Nigdy nie pracowałem w Turcji". Wiemy, gdzie para chce się pobrać

Krzysztof Ibisz oświadczył się Joannie Kudzbalskiej. Co wiemy na temat wybranki jego serca?

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: Desa Unicum

Pozostałe wiadomości