Gwiazdy

Sting wraca z nowym albumem. Premiera "The Bridge" w listopadzie

Gwiazdy

Autor:
Zobacz
także:
Źródło:
Universal Music Polska
Sting zapowiada nowy album
Co nowego w świecie gwiazd?
Co nowego w świecie gwiazd? Źródło: Dzień Dobry TVN

19 listopada 2021 roku do sklepów trafi najnowszy album Stinga, "The Bridge". 17-krotny laureat nagród Grammy po raz kolejny zaprezentuje fanom swój wyjątkowy kunszt kompozytorski. Utwory, które znalazły się na krążku powstały w trakcie pandemii. O czym śpiewa artysta na swojej najnowszej płycie?

Sting - "If It’s Love"

Wyjątkowy kompozytorski talent Stinga po raz kolejny ma okazje wybrzmieć na jego nowym krążku. Fani artysty doskonale wiedzą, że świetnie się czuje w różnych stylach i gatunkach muzycznych - daje temu wyraz właściwie od początku swojej kariery muzycznej. Tym razem muzyk wziął na warsztat piosenki miłosne, choć podszedł do nich z zupełnie innej strony - rozmowę o uczuciach zrównał z wizytą u lekarza.

Z pewnością nie jestem pierwszym kompozytorem, który porównuje zakochiwanie lub odkochiwanie się do choroby, na pewno nie będę też ostatnim. "If It’s Love" to mój dodatek do kanonu metafor związanych z symptomami, diagnozą i niezdolnością do normalnego funkcjonowania, po których każdy może uśmiechnąć się przez łzy

"The Bridge" - nowa płyta Stinga

Utwory na płytę powstały w trakcie pandemii - artysta porusza w nich tematy straty, izolacji i nadzwyczajnej sytuacji, z którą przez minione kilkanaście miesięcy wszyscy musieliśmy się zmierzyć. Album stał się także swoistym pretekstem do rozliczenia się z przeszłością.

- Piosenki na "The Bridge" są pomiędzy miejscami, stanami umysłu, życiem i śmiercią, relacjami. Pomiędzy pandemiami i epokami – politycznymi, społecznymi i psychologicznymi. Wszyscy utknęliśmy w trakcie jakiegoś etapu. Potrzebujemy mostu – opowiada Sting.

STING - okładka albumu The Bridge
STING - okładka albumu The Bridge - premiera 19 Źródło: Universal Music Polska

Jakie utwory znalazły się na krążku "The Bridge"? Między innymi pop-rockowe "Rushing Water", indie-popowe "If It’s Love", elektroniczna ballada "Loving You", romantyczne "For Her Love" (nawiązujące do czasów, kiedy powstał hit "Fields of Gold") i stworzone z Dominikiem Millerem "The Book of Numbers", "Harmony Road" i "The Bells of St. Thomas”.

W nagraniach albumu wzięli udział wybitni muzycy, m.in. Dominic Miller (gitara), Josh Freese (perkusja), Branford Marsalis (saksofon), Manu Katché (perkusja), Martin Kierszenbaum (klawisze), Fred Renaudin (syntezatory).

Producentami wszystkich utworów, które znalazły się na płycie "The Bridge" są Sting i Martin Kierszenbaum. Piosenkę "Loving You" koprodukowała także Maya Jane Coles. Za miks utworów odpowiada Robert Orton, inżynierią zajęli się Donal Hodgson oraz Tony Lake, a za master odpowiada Gene Grimaldi z Oasis Mastering.

Już w najbliższy weekend w Dzień Dobry TVN wywiad ze Stingiem. Rozmowę przeprowadziła Anna Kalczyńska. O czym opowiedział jej artysta? Bądźcie z nami!

Autor:Zobacz także:

Autor:Katarzyna Lackowska/Nastazja Bloch

Źródło: Universal Music Polska

Źródło zdjęcia głównego: Universal Music Polska

Pozostałe wiadomości