Gwiazdy

Czym dziś zajmuje się Steffen Möller? "Ku własnemu zdziwieniu zacząłem drugą karierę"

Gwiazdy

Steffen Möller za sprawą programu promującego Europę stał się jednym z najpopularniejszych Niemców w Polsce. Po zakończeniu emisji show zrezygnował z dalszej kariery w naszym kraju i wrócił do Berlina. Czym się dziś zajmuje?

Początki Steffena w Polsce

Steffen Möller po raz pierwszy przyjechał do Polski w 1993 roku. Znalazł się w naszym kraju przypadkowo - ku rozpaczy swoich rodziców przyjechał na kurs językowy.

- To rzeczywiście był ewenement. Ja studiowałem wtedy na uniwersytecie w Berlinie i pewnego dnia widziałem ulotkę przy stołówce, że "kurs języka polskiego w Krakowie, 2 tygodnie, 600 marek". I myślałem sobie - hm, Kraków, tam w życiu jeszcze nie byłem, jedźmy do Rosji! Potem się okazało, że to chyba Polska

- opowiadał w Dzień Dobry TVN.

Zakochał się w naszym kraju, a przede wszystkim w języku. Wówczas postanowił zostać w Polsce. Wspominał: "Uczyłem przez 7 lat niemieckiego w Warszawie na uniwersytecie i potem zacząłem pracować z kabaretem. Tak trafiłem do ".

Kariera po programie

Życie i występy w Polsce, pomogły mu również w zdobyciu popularności w Niemczech. Wówczas zaczął pisać książki.

To właśnie był taki punkt zwrotny u mnie, jak w 2008 roku skończył się program 'Europa da się lubić' (...) to wydałem właśnie jednocześnie książkę w Niemczech 'Viva Polonia', która się nieoczekiwanie stała bestsellerem i dzięki temu nagle dzwoniono do mnie z różnych teatrów w Niemczech i tak, ku własnemu zdziwieniu, wyjechałem do Niemiec i nagle występowałem tam i właściwie zacząłem drugą karierę

- mówił Steffen Möller.

Od tamtej pory zajął się kabaretem. Od 10 lat wynajmuje sale i teatry w różnych miejscach Niemiec. Ma za sobą ponad 600 występów. Niestety pandemia wstrzymała jego karierę. Od marca miał tylko jeden występ - odbył się on 2 tygodnie temu, jeszcze przed kolejnym lockdownem. W Dzień Dobry TVN stwierdził: "Dzięki temu teraz trochę zarobiłem kasy i mogę przezimować".

Na szczęście jawi się przed nim optymistyczna wizja przyszłości. Choć zaproszenia z Polski na różne imprezy firmowe czy występy dostaje na tydzień przed, tak w Niemczech ustala już miejsca na 2022 rok.

Berlin i Warszawa - życie na dwa domy

W naszym programie Steffen Möller wyznał, że nie jest prawdą, iż opuścił Polskę . Aktor zjawia się co jakiś czas w naszym kraju i dzieli życie na dwa domy. Mówi, że ludzie mają wrażenie, że się wyprowadził, ponieważ nie występuje w polskiej telewizji.

- Ja dalej mieszkam w Warszawie, ale głównie jestem w Berlinie. Mam swoje mieszkanie w Warszawie i w zeszłym tygodniu spędziłem tam 4 dni. Co miesiąc jestem właściwie w Polsce

- zdradził kabareciarz.

Rodzinne strony Steffena Möllera. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości