Gwiazdy

Stanisław Soyka i jego "Tolerancja" na koncercie jubileuszowym TVN24 w Sopocie. "Moje piosenki to pobożne życzenia"

Gwiazdy

Jubileuszowy koncert TVN24 to zwieńczenie Top of the Top Sopot Festival 2021. Na ten wieczór zaplanowano wykonanie najważniejszych polskich utworów ostatnich lat, dlatego na scenie pojawił się m.in. Stanisław Soyka, który zaśpiewał dwie piosenki, w tym "Tolerancję".

Stanisław Soyka na koncercie TVN24 #NASZE20LECIE w Sopocie

Rok 2021 to czas świętowania dla TVN24 – pierwszej w Polsce całodobowej stacji informacyjnej, która wystartowała dokładnie 20 lat temu. Z tej okazji, trzeciego dnia Top of the Top Sopot Festival przypomniane zostały kluczowe momenty z historii kanału, a w Operze Leśnej wybrzmiały największe hity minionego 20-lecia.

Zaproszenie na koncert przyjął m.in. Stanisław Soyka, który nie ukrywa, że bardzo ceni sobie TVN24 i TVN w ogóle. – TVN24 to część telewizji TVN, której jednym z twórców jest Mariusz Walter, a ja cieszę się jego życzliwością i darzę go wielkim szacunkiem, dlatego że to jeden z nielicznych, jeżeli nie jedyny człowiek, który po prostu wiedział, co to jest telewizja. Potrafił ją stworzyć, zbudować i zrobić z niej naprawdę nowoczesną telewizję – zauważył muzyk.

Na sam koniec koncertu TVN24 #NASZE20LECIE widownia w Operze Leśnej i przed telewizorami usłyszała piosenkę "Tolerancja". – Zawsze miałem taką intencję, żeby słowa, które śpiewam nie dotyczyły jakiegoś momentu, który mija i nie ma po nim śladu. Zawsze chciałem, żeby to była jakaś refleksja. Humanistyczna refleksja na temat naszej kondycji, na temat tego, czego nam brakuje. Moje piosenki to są takie pobożne życzenia, ponieważ są lepsze niż my, a w związku z tym, są być może atrakcyjne – stwierdził Stanisław Soyka w rozmowie z Kamilą Glińską z dziendobry.tvn.pl.

Top of the Top Sopot Festival 2021 – 3. dzień

W czwartkowy (19 sierpnia) wieczór na scenie Opery Leśnej, oprócz Stanisława Soyki, wystąpili m.in.: Krzysztof Zalewski, Agnieszka Chylińska, Grzegorz Turnau, Kayah, Krzysztof Iwaneczko, Viki Gabor, Nosowska, Paweł Domagała, Organek, Sylwia Grzeszczak, Andrzej Piaseczny, Fisz Emade Tworzywo, Brodka, Kortez, Michał Szpak, Ewa Bem, Raz Dwa Trzy i Natalia Przybysz.

Wieczór poprowadziły duety dziennikarzy, od lat związanych ze stacją TVN24: Monika Olejnik i Piotr Kraśko, Diana Rudnik i Grzegorz Kajdanowicz, Marta Kuligowska i Andrzej Morozowski, Dorota Gardias i Tomasz Sianecki, Katarzyna Zdanowicz i Konrad Piasecki oraz Anna Jędrzejowska i Piotr Jacoń.

Podczas koncertu odbyła się również zbiórka funduszy na budowę Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży.

Zobacz wideo: Stanisław Soyka zaprasza na festiwal w Sopocie

Zobacz także:

Autor: Kamila Glińska

Pozostałe wiadomości