Gwiazdy

Polskie gwiazdy, które mieszkają za granicą. Swoje miejsce na Ziemi znalazły nie tylko w USA

Gwiazdy

Kasia Smutniak, Iza Miko, Magda Mielcarz

Wśród polskich gwiazd, które podziwiamy na ekranach i śledzimy w mediach, część osiedliła się poza granicami Polski. O ile wiele z nas wie, gdzie mieszkają Iza Miko czy Magdalena Mielcarz, to w niektórych przypadkach może to być spore zaskoczenie. Która polska artystka swoje miejsce na Ziemi odnalazła w Szwecji, a która we Włoszech?

Znani Polacy, którzy mieszkają w USA

Znana z polskich i amerykańskich produkcji aktorka Iza Miko wyjechała do Stanów Zjednoczonych w wieku 14 lat, aby rozpocząć naukę w American Ballet Association w Nowym Jorku. Dopiero później, gdy karierę taneczną przerwała kontuzja, gwiazda postanowiła spróbować swoich sił w aktorstwie. Ukończyła szkołę aktorską Lee Strasberga i na dobre osiedliła się w Los Angeles, gdzie kupiła willę.

Co ciekawe, oprócz aktorstwa i tańca, kolejną pasją Izy Miko stało się malarstwo. Gwiazda zajmuje się tym nie tylko hobbistycznie, ale stało się to także jej dodatkowym źródłem dochodu. Obrazy aktorki kupił pewien milioner, który obecnie mieszka w wilii należącej kiedyś do samego Michaela Jacksona.

W Stanach Zjednoczonych mieszka i pracuje również inna polska aktorka, Alicja Bachleda-Curuś. Co ciekawe, gwiazda również kupiła dom w Los Angeles, gdzie mieszka wraz z synem Henrym - owocem związku Alicji z hollywoodzkim aktorem Colinem Farrellem.

Bachleda-Curuś wyjechała z Polski w 2005 roku na studia aktorskie w słynnej szkole Lee Strasberg Theatre and Film Institute w Nowym Jorku. Propozycje filmowe, które otrzymywała sprawiły, że postanowiła na dobre zamieszkać w Stanach Zjednoczonych. Wciąż zdarza się jej również grać w polskich produkcjach.

Kolejną polską gwiazdą, która na stałe mieszka w USA jest Izabella Scorupco. Choć urodziła się w Białymstoku to szybko wyjechała z kraju. Już jako 8-latka wraz z mamą przeprowadziła się do Szwecji. Po rozstaniu z pierwszym mężem, hokeistą Mariuszem Czerkawskim, gwiazda podjęła decyzję o przeprowadzce do Stanów Zjednoczonych, gdzie mieszka do dziś. Wraz z ukochanym, szwedzkim biznesmenem Karlem Rosengrenem, rezydują w pięknej wilii w Los Angeles.

O karierze w Hollywood marzyła Weronika Rosati, dlatego zrezygnowała ze studiów aktorskich w Łodzi i wyjechała do Stanów Zjednoczonych, gdzie ukończyła szkołę Lee Strasberg Theatre and Film Institute. Co ciekawe, podróże po świecie towarzyszyły Weronice od najmłodszych lat. Już jako dwulatka mieszkała w USA, gdzie jej tata spełniał się zawodowo jako wykładowca na jednej z prestiżowych uczelni. Obecnie aktorka gra w polskich i zagranicznych produkcjach, a swoje życie dzieli między Warszawę i Los Angeles.

Joanna Krupa, choć urodziła się w Polsce, to od dziecka mieszka w Stanach Zjednoczonych. Wraz z mamą i siostrą wyjechały do Chicago, gdy Asia miała 5 lat. Początki nie były jednak łatwe, gwiazda czuła się nieakceptowana przez rówieśników, którzy wyśmiewali jej pochodzenie. Ona jednak od zawsze chciała zaistnieć w show-biznesie, dlatego już jako nastolatka zaczęła uczęszczać na zajęcia aktorskie. Marzenie o modelingu i graniu w filmach w końcu się spełniło. Obecnie Joanna Krupa wraz mężem i córką mieszkają w pięknej wilii w Calabasas w Los Angeles, a do Polski wraca przy okazji obowiązków zawodowych, np. na nagrania kolejnych edycji "Top Model".

Inną znaną Polką, która mieszka w USA jest Magda Mielcarz. Aktorka wyszła za mąż za amerykańskiego prawnika i biznesmena Adriana Ashkenazy, z którym ma dwie córki. Gwiazda początkowo mieszkała w Nowym Jorku, jednak później wraz z rodziną przeprowadziła się do Los Angeles.

W Stanach Zjednoczonych mieszka także znane małżeństwo: Jadwiga Barańska i Jerzy Antczak, którzy z Polski wyjechali wraz z synem w 1979 roku. Dla aktorki było to równoznaczne z zakończeniem kariery, jednak bez wahania zgodziła się na przeprowadzkę. Początki na obczyźnie nie były łatwe, artyści musieli podejmować się różnych prac, niekoniecznie związanych z zawodem. Sytuacja zmieniła się, gdy Jerzy Antczak otrzymał propozycję prowadzenia wykładów na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles. To właśnie słoneczna Kalifornia stała się obok Warszawy ich domem i tam mieszkają do dziś.

Nie tylko USA. Gdzie jeszcze mieszkają polskie gwiazdy?

Polską gwiazdą, która na stałe wyjechała z Polski jest aktorka i modelka Kasia Smutniak. Już w wieku 15 lat zaczęła się jej kariera w modelingu i to właśnie z tego powodu wyjechała do Włoch, gdzie mieszka od ponad 20 lat. Choć aktorka na każdym kroku podkreśla swoje korzenie, to nie planuje wrócić do Polski. Jej dom znajduje się niedaleko Rzymu, gdzie mieszka wraz z ukochanym, włoskim producentem filmowym Domenico Procacci i z dziećmi.

Smutniak ma za sobą trudne doświadczenia. W 2010 roku na jej oczach po nieudanym skoku ze spadochronem zginął jej pierwszy mąż, aktor Pietro Taricone. Ich córka Sophie miała wówczas 6 lat. Kasia Smutniak długo nie mogła otrząsnąć się po tragedii. Ślub z Domenico Procacci wzięła w 2019 roku. Pięć lat wcześniej zostali rodzicami syna Leone.

Znany z wielu polskich produkcji aktor Jacek Koman na stałe osiedlił się w Australii, dokąd wyjechał na początku lat 80. Do dziś mieszka tam wraz z żoną, australijską aktorką Catherine McClements, z którą ma dwoje dzieci. Początki na obczyźnie nie były jednak łatwe. Zanim zaczął otrzymywać propozycje filmowe, Koman sprzątał domy, czyścił baseny, a nawet pracował w barach nocnych.

Kolejną gwiazdą, która zamieszkała za granicą jest Marek Kondrat. Aktor postanowił realizować swoją winiarską pasję. Właśnie w tym celu już wiele lat temu kupił ziemię w Alicante w Hiszpanii i tam wybudował własną winnicę. Później, zdecydował się kupić dom, w którym obecnie mieszka wraz z żoną i córką. Wybór miejsca nie jest z pewnością przypadkowy, Alicante to idealne miejsce na winiarnię - tamtejsze wina mają wyjątkowy posmak. Co więcej, stamtąd pochodzi uważany za jeden z najlepszych gatunków win, Rjoha. Kondrat jest właścicielem sieci sklepów z winem i wszystko wskazuje na to, że spełnia się w swojej pasji i nie zamierza wracać do Polski.

Polską aktorką, mieszkającą za granicą jest także Małgorzata Pieczyńska. Gwiazda, choć gra w rodzimych produkcjach, to na stałe osiedliła się w Szwecji, gdzie wyprowadziła się w latach 80. wraz z mężem. Tam też przyszedł na świat jej syn Wiktor, który obecnie mieszka w Salwadorze. Co ciekawe, aktorka gra nie tylko w polskich, ale również w szwedzkich produkcjach. Ze względu na to jest zmuszona żyć na walizkach, między Warszawą a Sztokholmem.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Polaku, nie daj się oszukać za granicą

Autor: Martyna Trębacz

Pozostałe wiadomości