Gwiazdy

Smolik obchodzi okrągły jubileusz pracy artystycznej. "On jest uparty i cały czas czegoś szuka"

Gwiazdy

Autor:
Nastazja
Bloch
Jubileusz Smolika – 20 lat w muzyce

Smolik z okazji 20-lecia solowej pracy artystycznej wydaje album "Smolik XX". Człowiek, który zrewolucjonizował polską muzykę rozrywkową, opowiedział nam o tym, z kim miał okazję współpracować, jakie projekty stworzył i jakie ma plany na kolejne lata.

Smolik – rewolucjonista polskiej muzyki

Smolik - producent muzyczny, multiinstrumentalista 20 lat temu wydał swój pierwszy autorski album i dokonał przewrotu w polskiej muzyce rozrywkowej. Choć płyta była jego debiutem sam był już ukształtowanym, świadomym twórcą, który miał wizję swojej działalności. Grał w zespole Wilki, jako producent współtworzył solowe kariery Roberta Gawlińskiego i Katarzyny Nosowskiej, a także stworzył oprawę muzyczną dla serwisu Fakty. W 2001 roku decydując się na solową karierę, Andrzej Smolik wprowadził muzykę elektroniczną na listy przebojów. Z okazji 20-lecia pracy artystycznej producent wydaje kolejny album "Smolik XX". Jak wspomina dotychczasowe lata?

Większość współprac czy zawiązanych przyjaźni trawa do dzisiaj. Każdy zostawia jakiś ślad, to są wspaniałe spotkania. W pracy i w życiu kieruje się intuicją i zwykle to jednak działa. Kocham muzykę, kocham ludzi i staram się mieć oczy otwarte

Producent dodał także, że do współpracy zaangażował swoją żonę, która robi zdjęcia i tworzy okładki płyt. - To jest takie pole, gdzie zwykle wyjątkowo się zgadzamy – dodał. Do najnowszego albumu powstała więc niecodzienna grafika zarejestrowana kamerą termowizyjną.

- Musieliśmy się spieszyć z tą płytą i zdjęcia przypadły na czas mojego covidu, więc rejestracja temperatury, to jest człowiek w covidzie - zdradził.

Smolik oczami artystów

Jaki Andrzeja Smolika postrzegają ludzi z branży muzycznej? - Pokochałem Andrzeja za to, że potrafi okiełznać całą drużynę ludzi, z których każdy ma przerośnięte ego i chce być liderem - powiedział Krzysztof Zalewski. Co o Smoliku myśli Kasia Nosowska, Novika czy Artur Rojek? Zobaczcie wideo.

Smolik wizjoner muzyczny
Smolik wizjoner muzyczny Źródło: Dzień Dobry TVN

- Ważny człowiek na mojej drodze, od którego bardzo dużo się nauczyłam. Samo powstawanie tego utworu "T. Time" to było dla mnie coś zupełnie nowego. Andrzej ma w zwyczaju wyciskać z wokalistów, ile się da, on jest uparty i cały czas czegoś szuka, a głupio powiedzieć dość, więc szukamy razem - powiedziała Novika, wokalistka. Na naszej scenie gwiazda zaśpiewała wspominają wcześniej piosenkę.

Novika i Szatt – „T. Time”
Novika i Szatt – „T. Time” Źródło: Dzień Dobry TVN

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

Pozostałe wiadomości