Gwiazdy

Okoliczności śmierci wokalisty Nirvany. FBI ujawniło nowe dokumenty w tajemniczej sprawie

Gwiazdy

Samobójcza śmierć Kurta Cobaina, legendarnego lidera grupy Nirvana, nie tylko utrwaliła kult muzyka, ale też stała się zalążkiem wielu teorii spiskowych. Do sprawy po latach powróciło amerykańskie Federalne Biuro Śledcze, publikując nieznane dotąd dokumenty. Czy dają one szansę na rozwikłanie zagadki?

Samobójstwo Kurta Cobaina

5 kwietnia 1994 roku uwielbiany przesz rzesze fanów muzyk przyłożył sobie pistolet do podbródka i pociągnął za spust. Śmierć uzależnionego od narkotyków wokalisty rozpaliła do czerwoności wyobraźnię jego wielbicieli, wśród których bez trudu można znaleźć zwolenników teorii, że przedwczesne odejście muzyka to nie było samobójstwo.

Zdaniem wielu odpowiedzialność za wydarzenia ponosi żona muzyka - Courtney Love, która miała wynająć płatnego zabójcę. O zasadności takiej wersji ma świadczyć brak odcisków palców na broni, z której padł strzał, a także dwa odmienne charaktery pisma w liście pożegnalnym. Fani Cobaina są również przekonani, że po olbrzymiej dawce narkotyków, którą przyjął przed śmiercią, nie byłby w stanie oddać precyzyjnego strzału.

Nowe dokumenty w sprawie śmieci Kurta Cobaina

Do nieopublikowanych dotąd treści dotarli dziennikarze "The Rolling Stone", którzy natrafili na listy ujawnione przez FBI. Jest to 10 stron dokumentów, które śledczy prowadzący dochodzenie w sprawie śmierci muzyka otrzymywali od jego fanów niewierzących w wersję o samobójstwie.

Jak powiedział Mateusz Hładki w Dzień Dobry TVN, wśród upublicznionych archiwaliów znajduje się m.in. list prywatnego detektywa, wcześniej sprawującego funkcję wice szeryfa Kalifornii, który również nie był przekonany do oficjalnej wersji wydarzeń.

Kurt Cobain został znaleziony martwy w swoim domu nad jeziorem Washington. Olbrzymia posiadłość, którą nabył wraz z żoną w Denny-Blaine w Seattle. W wywiadach po śmierci muzyka Courtney Love twierdziła, że nie może znaleźć nowego nabywcy domu, który rzekomo ma być nawiedzony.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz też:

Ekspert nie ma złudzeń. Maseczki zostaną z nami długo po pandemii

Żywica epoksydowa. Co musisz wiedzieć o gorącym trendzie w modzie i wnętrzarstwie?

Magdalena Boczarska o późnym macierzyństwie: " Wcześniej nie było dobrego kandydata na tatę"

Zobacz wideo: Izabela Trojanowska i jej szafa wspomnień. "Moda wraca, zatoczyła koło"

Zobacz wideo:

Autor: Adam Barabasz

Źródło zdjęcia głównego: x-news

Pozostałe wiadomości