Gwiazdy

Sławomir Wesołowski nie żyje. Współtwórca Papa Dance zmarł w Wigilię

Gwiazdy


Sławomir Wesołowski, współtwórca zespołu Papa Dance, zmarł w wieku 66 lat. Zajmował się realizacją i kompozycją piosenek. Był też producentem muzycznym takich gwiazd jak Lady Pank, Republika, Andrzej Zaucha i Anna Jantar.

Sławomir Wesołowski nie żyje

W wieku 66 lat zmarł Sławomir Wesołowski, współtwórca zespołu Papa Dance. Po rozpadzie zespołu pozostawał na emigracji w USA, ale wrócił do Polski.

Przez lata zajmował się realizacją i kompozycją piosenek. Pracował jako realizator nagrań i producent muzyczny między innymi z Lady Pank, Republiką, Andrzejem Zauchą i Anną Jantar.

Polsat News przekazał, że artysta zmarł w Wigilię.

Sławomir Wesołowski - współtwórca zespołu Papa Dance

Zespół Papa Dance powstał w 1984 roku z inicjatywy producentów Sławomira Wesołowskiego i Mariusza Zabrodzkiego. Pierwsze przeboje Papa Dance to między innymi ''W 40 dni dookoła świata'' i ''Ordynarny faul''. Skład grupy zmieniał się aż cztery razy.

W 1990 roku grupa zawiesiła swoją działalność i powróciła na scenę dopiero w 2001 roku. Wesołowski był przeciwnikiem reaktywacji zespołu i przez długi czas rościł sobie prawa do nazwy. Kompozytorowi nie udało się jednak wygrać batalii sądowej z zespołem.

O śmierci muzyka poinformowała również strona kulturalni.pl.

- Nie żyje Sławomir Wesołowski. Realizator nagrań i kompozytor. Wspólnie z Mariuszem Zabrodzkim, pod pseudonimem Adam Patoh, komponował muzykę do piosenek zespołu 'Papa Dance'. Współpracował również z Lady Pank, Republiką, Daab, Frankiem Kimono, Krystyną Prońko - czytamy w poście.

Zespół Papa D wydał płytę "Papa Loves Dance" z okazji 30-lecia istnienia. Zobacz wideo:

Zobacz też:

20 lat od pierwszego odcinka programu "Big Brother". Jak uczestnicy wspominają udział w kultowym show?

Helena Deeds o rozłące z synem, pandemii i 10-leciu małżeństwa. Czy "żona Hollywood" przeprowadzi się do Warszawy?

Czuła chwila Patrycji i Andrzeja Sołtysików w obiektywie syna. "Nasze pożegnanie przed kolejną rozłąką"

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: gazeta.pl

Pozostałe wiadomości