Gwiazdy

Jacek Poniedziałek zagrał w meksykańskim filmie. "Tam jest bardzo dużo zła wcielonego"

Gwiazdy

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Meksykańska przygoda filmowa Jacka Poniedziałka
Meksykańska przygoda filmowa Jacka Poniedziałka Dzień Dobry TVN
wideo 2/12

Jacek Poniedziałek to jeden z najwybitniejszych polskich aktorów. Artysta wystąpił niedawno w meksykańskiej produkcji "Słabsze ogniowo", gdzie wciela się w postać profesora Sztuhra. O czym opowiada film? Jak aktor dostał się do obsady? O tym opowiadał w Dzień Dobry TVN.

Jacek Poniedziałek wystąpił w meksykańskim filmie

Od 8 lipca w polskich kinach można oglądać meksykański film "Słabsze ogniowo". W jednej z ról wystąpił Jacek Poniedziałek. Aktor wciela się w postać profesora Sztuhra. - Byliśmy z Teatrem Nowym, ze spektaklem Krzysztofa Warlikowskiego, w stolicy Meksyku i Joaquín (Joaquín del Paso - reżyser filmu), który znał polski język i szukał polskiego aktora do swojego filmu. Przyszedł na spektakl, obejrzał. Nie wiem dlaczego, jakim cudem padło właśnie na mnie - mówił w Dzień Dobry TVN Jacek Poniedziałek.

Choć obu panom nie udało się wtedy spotkać, to kilka miesięcy później Jacek Poniedziałek otrzymał wiadomość od swojego agenta, że meksykański reżyser zaprasza go do współpracy. Aktor przyznał w rozmowie z prowadzącymi Dzień Dobry TVN, że nie zna hiszpańskiego i języka nauczył się na tzw. małpę. - Miałem kilku native speakerów, nauczycieli, którzy nauczyli mnie absolutnych podstaw tego, jak się wymawia, albo liczebników. Wytłumaczyli mi gdzie w zdaniu postawić akcent i tak się uczyłem przez parę miesięcy - tłumaczył aktor.

"Słabsze ogniowo" - o czym opowiada film?

"Słabsze ogniwo" to opowieść o obozie dla 12-13 chłopców z elitarnej szkoły ze stolicy Meksyku. Szkoła i obóz prowadzone są przez organizację katolicką, która może się kojarzyć z Opus Dei. - Wbrew przekazom naszej religii, równości, miłosierdziu, sprawiedliwości, uczy się tych młodych ludzi elitaryzmu, egocentryzmu, egoizmu, lęku przed obcym, [...], tam jest bardzo dużo zła wcielonego - mówił w Dzień Dobry TVN Jacek Poniedziałek, aktor.

Artysta przyznał, że choć do roli musiał od postaw nauczyć się nowego języka, to nie on był największym problemem. - W filmie zawsze istnieje przestrzeń improwizacji. Tutaj był problem, bo czasami Joaquín prosił, żebym coś zaimprowizował po hiszpańsku i nagle okazuje się, że żadne słowo hiszpańskie nie przychodzi, nie pasuje - mówił aktor.

Artysta w rozmowie z prowadzącymi zdradził, że przygotowuje się właśnie do nowej roli. Gdzie będzie można go zobaczyć? Dowiecie się tego z dalszej części rozmowy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry Wakacje na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości