Gwiazdy

Agata Kulesza w nowej produkcji Player Original! "Skazana" to pierwszy tego typu serial w Polsce

Gwiazdy

Aktualizacja:
TVN

Agata Kulesza już niedługo pojawi się w nowym serialu Player.pl "Skazana". Aktorka zagra sędzinę Alicję Mazur, która zostaje niesłusznie skazana za morderstwo. Jak odnajdzie się w wiezieniu wśród kobiet, na które sama wydała wcześniej wyrok? Czy poradzi sobie z czyhającym za każdym rogiem zagrożeniem? Odpowiedzi na te pytania poznamy jeszcze w tym roku!

Agata Kulesza w nowym serialu Player.pl

Alicja Mazur, sędzia Sądu Okręgowego to kobieta, która osiągnęła zawodowy sukces. Przyzwyczajona do życia na wysokim poziomie, szczęśliwie zakochana w idealnym mężczyźnie. Charyzmatyczna, bardzo inteligentna, ambitna i zawsze stojąca na straży prawa. Na pozór zna się na ludziach, potrafi szybko przejrzeć ich zamiary. Do czasu, gdy sama trafia do zakładu karnego dla kobiet, gdzie znajdzie się na samym dole więziennego układu pokarmowego. Czy przetrwa w nowej dla siebie rzeczywistości?

W więzieniu Alicja będzie musiała walczyć o sprawiedliwość i udowodnić swoją niewinność. Szybko przekona się, że cela to miejsce, które zmienia każdego. Ją również. Prawo, w które tak wierzyła, egzekwowała i któremu służyła, nagle zawodzi. Żeby przetrwać, będzie musiała przyjąć obowiązujące zasady gry.

- "Skazana" to pierwszy tego typu serial w Polsce, którego akcja dzieje się w zamkniętym zakładzie karnym dla kobiet. Więzienie to odległy i niebezpieczny świat, w który tchnęliśmy bardzo emocjonalną historię głównej bohaterki i szereg postaci inspirowanych prawdziwym życiem "za murem". To opowieść o Alicji - silnej kobiecie, która pewnego dnia znalazła się po drugiej stronie lustra i zrobi wszystko, żeby przetrwać - mówił Tomasz Blachnicki, producent.

W serialu "Skazana", obok Agaty Kuleszy, pojawią się także Michał Czernecki (Paweł Witkowski, mąż Alicji), Bartłomiej Topa (Piotr Serafin, przyjaciel Alicji), Martyna Byczkowska (Hania, córka Alicji), Aleksandra Adamska (Pati, więźniarka), Tomasz Schuchardt (kierownik penitencjarny), Marta Malikowska (Kosa, więźniarka), Marta Ścisłowicz (Basia, lekarka w ambulatorium więziennym), Jan Jankowski (Bednarek, prawnik Pawła), Joanna Gonschorek (Swieta, strażniczka) oraz Natalia Sikora (Szkudlarek, strażniczka).

"Skazana" - kto odpowiada za produkcją?

Serial "Skazana" powstał w oparciu o książki Ewy Ornackiej "Skazane na potępienie". Dodatkowo wiele z postaci przedstawionych w serialu inspirowanych jest prawdziwymi przestępczyniami, znanymi z pierwszych stron gazet.

Projekt od początku rozwijany jest przez Zespół Produkcji Fabularnej. Scenariusz powstawał pod nadzorem Kaśki Śliwińskiej-Kłosowicz. Główną scenarzystką jest Karolina Szymczyk-Majchrzak, z którą współpracują Ewa Popiołek i Ewa Ornacka. Za reżyserię odpowiada nominowany w 2010 r. do Oscara, Bartosz Konopka ("Nieobecni", "Pod powierzchnią", "W głębi lasu"), a za zdjęcia Paweł Flis ("Tajemnica zawodowa", "Królestwo kobiet"). Scenografią zajmuje się Maciej Fajst, kostiumami - Katarzyna Baran, a charakteryzacją - Jolanta Madejska. Kierownikiem produkcji jest Przemysław Malec, a producentem Tomasz Blachnicki ("Szadź", "Królestwo kobiet").

Player Original to produkcje własne Playera, realizowane specjalnie na zamówienie serwisu i dostępne ekskluzywnie w Playerze. Do tej pory w bibliotece znalazły się: seria "Chyłka", "Szadź", "Żywioły Saszy – Ogień", "Nieobecni", "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komedy", "Mamy to!" oraz "Top Model. Front Row".

Agata Kulesza o ponownej pracy z Piotrem Trojanem: Jestem zachwycona. Piotrek jest wspaniałym, utalentowanym aktorem

Zobacz także:

Martyna Wojciechowska o małżeństwie. "Jestem osobą, która nie szuka konfliktu"

Do sieci wyciekło zdjęcie bez retuszu Khloe Kardashian. "Robi wszystko, by ono zniknęło"

Daria Zawiałow i Dawid Podsiadło oficjalnie zapowiadają wspólny utwór! Znamy tytuł i datę premiery

Autor: Katarzyna Oleksik

Źródło: TVN

Pozostałe wiadomości