Gwiazdy

Sir Tom Jones świętuje urodziny. Autor hitu „Sexbomb” kończy 80 lat

Gwiazdy

x-news

Jest uznawany za jedną z największych gwiazd muzyki rozrywkowej, a jego utwory wciąż są hitami. Trudno w to uwierzyć, ale Sir Tom Jones kończy 80 lat.

Sir Tom Jones świętuje 80. Urodziny

80 lat temu urodził się Sir Tom Jones, pochodzący z Walii piosenkarz, określany mianem ikony muzyki rozrywkowej. Autor hitów takich jak: „Sexbomb”, „ It’s not unusual”, czy „She’s a lady” zapowiada, że mimo swojego wieku nie zamierza kończyć kariery.

Chcę śpiewać jeszcze przez wiele lat. Wiem, że mój czas tutaj się skraca, z uwagi na mój wiek, ale jak długo będę jeszcze żył – tego nie wiem. Bóg jest dla mnie bardzo życzliwy

- powiedział w dokumencie „Sir Tom’s Musicla Journey”, dla BBC Radio 2.

Dodał, że dba o swój głos bardziej, niż kiedyś. Wyjaśnił, że pije dużo wody i rzadko pali cygara.

Sir Tom Jones – kariera

Tom Jones urodził się 7 czerwca 1940 r. w Pontypridd w Walii. Muzyka była w jego życiu od zawsze. Już jako dziecko dużo śpiewał i godzinami potrafił słuchać radia. Karierę rozpoczął w 1963, kiedy to został liderem lokalnej grupy big beatowej "Tommy Scott and the Senators", która szybko zyskała renomę w Walii. Dwa lata później podpisał kontrakt z wytwórnią Decca Records i zaczął solowe występy. Jego muzyka jest ponadczasowa, a utwory, który śpiewa chętnie słuchają kolejne pokolenia. Na swoim koncie ma wiele nagród, zagrał też w kilku filmach. Od 2011 roku jest jurorem programu „The Voice UK”.

Sir Tome Jones - życie prywatne

Swoją żonę, Melindę Trenchard, Jones poznał, kiedy miał 16 lat. Rok później para wzięła ślub i urodziło im się dziecko. Małżeństwo było ze sobą przez 59 lat. Żona muzyka zmarła w 2016 roku. Sir Tom Jones ma dwóch synów: 63-letniego Marka i 32-letniego Jonathana z przelotnego romansu z modelką Katherine Berkery.

Zobacz też:

Narodziny międzynarodowej gwiazdy. Carla Fernandes wkracza na sceny z nowym utworem „Casual”

Klan Zawieruchów. "No tak się zdarzyło, że mamy ponad dwadzieścioro rodzeństwa"

Gwiazdy pokazały swoje zdjęcia z czasów dzieciństwa. Niektóre trudno rozpoznać

Autor: Anna Korytowska

Pozostałe wiadomości