Gwiazdy

Matt Dusk powraca z nową płytą. "Muzyka, która gram jest romantyczna"

Gwiazdy

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Reporter:
Irmina Somers
Matt Dusk powraca z nową płytą

W Polsce odbyła się premiera nowej płyty Matta Duska "Sinatra Vol. 2". Kanadyjski wokalista zaprosił do współpracy polskich artystów Kubę Badacha, Natalię Kukulską, Andrzeja Piasecznego i Ewę Bem. Czy tęskni za naszą publicznością?

"Sinatra Vol. 2" Matta Duska

Matt Dusk to kanadyjski muzyk, który ma na swoim koncie współpracę z wieloma polskimi artystami m.in. Zbigniewem Wodeckim, Margaret czy Edytą Górniak. Do najnowszego albumu "Sinatra Vol. 2"  zaprosił m.in.: Kubę Badacha, Natalię Kukulską Andrzeja Piasecznego i Ewę Bem. Płyta ta jest szczególna, bo zabiera fanów w muzyczną podróż przez karierę Franka Sinatry.

- Frank był perfekcjonistą. Zawsze zależało mu, aby jego koncerty przebiegały płynnie, by muzyka doskonale brzmiała. Chciał tworzyć niezapomniane show - podkreślił Matt Dusk w rozmowie z reporterką Irminą Somers. - Muzyka, która gram jest romantyczna, chciałbym, żeby ludzie wsłuchiwali się w nią - dodał.

Matt Dusk - prywatnie

Fascynacja Matta Duska latami 60. dotyczy nie tylko muzyki, ale i motoryzacji. – Kocham stare samochody. Te z lat 60. są dla mnie lepiej wykonane. Jak dzieło sztuki, odręcznie, bez elektroniki, automatycznego dostrajania jak dziś w muzyce - podkreślił wokalistka.

Natomiast muzyk często zamienia też podróż samochodem na... spacer, by oczyścić umysł, zrelaksować się i poznać nowe miejsca. - Niezależnie od miasta, w którym się znajduje zawsze szukam w nim jakiegoś parku i pięknych miejsc - zadeklarował.

Niedługo Matt Dusk będzie miał kolejny powód do świętowania. Wokalista bowiem urodził się w listopadzie. W związku z tym Irmina Somers zapytała o jego plany i marzenia.

- Marzę o powrocie na scenę, trasę. Pandemia zatrzymała nam wszystkie plany, a teraz znów pojawiają się możliwości koncertowania. Chciałbym wrócić do Polski. Tam jest wspaniała publiczność. Nie wiem, czy ludzie wychodzą na drinki i dobrą kolację przed moimi koncertami, ponieważ zawsze są tacy energetyczni... - zastanawiał się.

Ostatnio muzyk usłyszał o sukcesie jego rodaka, który wygrał Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina. Przy tej okazji specjalnie dla naszej reporterki przygotował fortepian. Irmina Somers zagrała, a Matt Dusk - zaśpiewał. Zobacz ich wyjątkowy występ w materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Autor:Dominika Czerniszewska

Reporter: Irmina Somers

Pozostałe wiadomości