Gwiazdy

Dzień na planie serialu "Receptura". Agnieszka Więdłocha o swojej roli: "To, co łączy oba światy, to przede wszystkim siła kobiet"

Gwiazdy

Autor:
Justyna
Piąsta
Reporter:
Mateusz Jarosławki
Dzień na planie "Receptury"

Fabuła serialu "Receptura" rozgrywa się na dwóch płaszczyznach czasowych - łączy urok lat 30. ze współczesnością. Główne role grają w nim Agnieszka Więdłocha i Zofia Wichłacz. Kinga Burzyńska odwiedziła twórców na planie i sprawdziła, co dzieje się za kulisami produkcji.

Plan serialu "Receptura"

Agnieszka Więdłocha wciela się w jedną z dwóch pierwszoplanowych postaci w nowym serialu TVN "Receptura". Gra Marię Kielicz, pracownicę Jana Wedla. Jaka jest jej bohaterka?

- Jestem kobietą niezależną, bardzo samodzielną, która wychowuje samotnie córkę na silną i mądrą dziewczynkę. (...) To, co łączy oba światy, oprócz tajemniczej receptury, to przede wszystkim siła kobiet. Historie Marii i Zosi, jej prawnuczki, gdzieś się ze sobą przeplatają i bywa, że są nawet takimi lustrzanymi odbiciami - powiedziała Więdłocha w rozmowie z Kingą Burzyńską.

Bez wątpienia wielkim atutem "Receptury", oprócz świetnego scenariusza i obsady, jest scenografia. Zadbano o każdy szczegół, który wykonano z największą precyzją.

- Jesteśmy w biurze w dyrekcji Jana Wedla. To jest supermiejsce, bo wszystko, co państwo widzicie, oprócz ścian i podłogi, jest zrobione przez scenografów. Łącznie z obrazem, który został specjalnie namalowany na potrzeby produkcji - podkreślił Mateusz Janicki, serialowy Michał Jankowski.

"Receptura" - o czym jest serial?

"Receptura" to sześcioodcinkowa opowieść, która w intrygujący sposób łączy perspektywę tradycji z nowoczesnością. Klamrą spinającą dwie kobiece historie jest dziennik Marii Kielicz. Przypadkowo wpada on w ręce młodej studentki architektury - Zosi, która odkrywa historię swojej prababki.

W 1936 r. Maria, samotna matka z dyplomem z architektury, przyjeżdża do międzywojennej stolicy, aby rozpocząć nowe życie. W Warszawie kobieta otrzymuje posadę asystentki Jana Wedla. Szybko staje się jego zaufaną pracownicą i powiernicą tajemnic najprężniej działającej fabryki czekolady w Europie.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Reporter: Mateusz Jarosławki

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości