Gwiazdy

Powstał serial dokumentalny o przestępstwach Harveya Weinsteina. Jest już zwiastun. "Bardzo mocna rzecz"

Gwiazdy

Aktualizacja:

O przestępstwach seksualnych znanego amerykańskiego producenta filmowego Harveya Weinsteina mówił cały świat. Powstało na ten temat wiele publikacji i wywiadów, a teraz światło dziennie ujrzy serial dokumentalny pt. „Catch and Kill: The Podcast Tapes”. Premiera planowana jest na 12 lipca, już teraz można zobaczyć zwiastun.

Serial dokumentalny o sprawie Harveya Weinsteina

Za reżyserię „Catch and Kill: The Podcast Tapes” odpowiadają Fenton Bailey i Randy Barbato. Serial powstał w oparciu o podcast i książkę Ronana Farrowa, dziennikarza nagrodzonego Pulitzerem. Ujawnił on sprawę przestępstw seksualnych, których dopuścił się Weinstein. Wówczas wyszło również na jaw, że wiele osób miało wiedziało o nadużyciach Harveya, jednak w branży filmowej panowała zakrojona na szeroką skalę zmowa milczenia.

- Ukazał się już trailer serialu dokumentalnego, który będziemy mogli oglądać w lipcu. "Catch and Kill - The Podcast Tapes" traktuje o Harvey'u Weinsteinie i aferze "Me too". Wypowiadają się jego ofiary, są też fragmenty nagrań rozmów Harvey'a z nimi. Bardzo mocna rzecz - powiedział w Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

Zobacz: Zwiastun serialu "Catch and Kill: The Podcast Tapes"

Film o Harveyu Weinsteinie z polskim akcentem

Niedługo ruszą zdjęcia do filmu „She Said”, który również będzie dotyczył sprawy Weinsteina. Produkcja przedstawi śledztwo Megan Twohey i Jodi Kantor, dwóch dziennikarek "New York Timesa". Kobiety stworzyły cykl reportaży, nagłaśniających kwestię molestowania seksualnego, którego dopuszczał się producent.

- Tutaj pojawia się pewien polski wątek, który warto odnotować, ponieważ autorką scenariusza do filmu "She Said" jest Rebecca Lenkiewicz. W jednym z wywiadów powiedziała, że w jednej czwartej jest Polką. To też współautorka scenariusza do Oscarowej "Idy" - podkreślił Mateusz Hładki w Dzień Dobry TVN.

Zobacz także:

Paulina Holtz spędziła poranek na SORze. "Zdecydowanie TOP 10 bólów"

Bracia Królikowscy zdradzili kulisy życia rodzinnego. "Nie poznaliście jeszcze Marceliny"

Agnieszka Włodarczyk pokazała dania serwowane w szpitalu: "W innych nie jest tak kolorowo"

Autor: Justyna Piąsta

Reporter: Mateusz Hładki

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości