Gwiazdy

Sean Penn i Ben Stiller na "czarnej liście" Rosji. "Kreml nałożył na nich sankcję"

Gwiazdy

Autor:
Patrycja
Sibilska

Amerykańscy aktorzy Sean Penn i Ben Stiller znaleźli się na liście 25 wysokich rangą urzędników, ekspertów i biznesmanów dla których Rosja wydała dożywotni zakaz wjazdu na teren swojego kraju. Co jest powodem tej decyzji?

Sean Penn i Ben Stiller otwarcie wspierają Ukrainę

Sean Penn udał się do Ukrainy w listopadzie 2021 r., by zebrać materiały do filmu dokumentalnego. Po wybuchu wojny pozostał na terenie tego kraju i wydał oświadczenie w którym wyraźnie wskazywał, jakie - jego zdaniem - Putin niesie zagrożenie dla świata oraz wyraził słowa uznania dla prezydenta Zełeńskiego i całego narodu ukraińskiego, którzy według niego stali się symbolami odwagi i demokracji. Apelował przy tym o wsparcie dla walczącej Ukrainy ze strony Stanów Zjednoczonych.

Również Ben Stiller oficjalnie wspiera Ukrainę. Jako przedstawiciel Agencji ONZ ds. Uchodźców odwiedziła w czerwcu tego roku osoby, które znalazły schronienie w Polsce, a następnie udał się do Kijowa.

- Kreml nałożył na nich sankcję i mają dożywotni zakaz wjazdu do Rosji - powiedział Mateusz Hładki. - Kreml opublikował listę 25 obywateli USA, biznesmenów, artystów, przedsiębiorców, którzy otrzymali dożywotni zakaz wjazdu na teren Federacji Rosyjskiej - dodał.

"Czarna lista" Rosji

Na liście osób "niepożądanych" w Rosji znalazły się także takie osoby jak: senatorowie Rick Scott, Mark Kelley, Pat Toomey, Kevin Kramer i Kyrsten Sinema, a także sekretarz handlu USA Gina Raimondo.

Rosyjskie MSZ podało uzasadnienie tej decyzji, pisząc w oświadczeniu, że jest to reakcja na "wrogie, rusofobiczne działania władz amerykańskich niszczące dwustronne więzi i eskalujące konfrontację między Rosją a Stanami Zjednoczonymi".

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Patrycja Sibilska

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości