Gwiazdy

Scena DDTVN: Angelika Anozie - "Zapamiętaj"

Gwiazdy


Angelika Anozie to polska wokalistka o nigeryjskich korzeniach. Na scenie Dzień Dobry TVN wykonała utwór "Zapamiętaj". To trzeci singiel wokalistki zapowiadający jej debiutancki album.

Angelika Anozie śpiewa od 5. roku życia, jest absolwentką szkół muzycznych, a także autorką tekstów i muzyki. Przez wiele lat związana z muzyką jazzową i r'n'b.

>>> Zobacz także:

Występy z gwiazdami

Śpiewała u boku takich sław jak Keyon Harrold (trębacz Beyonce i Erykah Badu), Billy Hart, John Betsch czy Essiet Okon Essiet z którymi w 2014 roku odbyła trasę koncertową po Polsce, a także Billy Harper czy Piotr Wojtasik, u którego występuje na płycie "Old Land". Na koncie ma również nagrania z raperami, m.in. z Sobotą, Pezetem, Kacprem Hta, z którym płyta "Gotowy Na Wszystko" pokryła się złotem; jak również z zespołem gospel, z którym zagrała koncerty w Polsce, Nigerii i Norwegii.

Praca nad debiutanckim albumem

Obecnie pracuje nad swoim solowym albumem, z którego pierwszy singiel "Zacznij Żyć" z gościnnym udziałem rapera Soboty miał swoją premierę 20 stycznia 2019 r. na meczu derbowym koszykówki w Szczecinie, a teledysk do drugiego "Kobiety Są Siłą"został nagrany z udziałem czołowych polskich modelek, m.in. zwyciężczynią Top Model - Osi Ugonoh.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości