Gwiazdy

Sara James walczy o wygraną w "America's Got Talent". Igor Herbut: "Wszystkich oczarowała"

Gwiazdy

Autor:
Berenika
Olesińska
Reporter:
Radosław Męczykalski
Z Ośna Lubuskiego do Los Angeles – droga Sary James
Z Ośna Lubuskiego do Los Angeles – droga Sary James Dzień Dobry TVN
wideo 2/20

13 września to dla Sary James ważna data. Właśnie tego dnia polska wokalistka zaśpiewa w finale "America's Got Talent" i zawalczy o wygraną. 14-latka od kilku tygodni przebywa w Los Angeles, gdzie przygotowuje się do występu pod okiem profesjonalnych trenerów. O tym, jak wyglądała jej droga z małego Ośna Lubuskiego do USA opowiedzieli w studiu Dzień Dobry TVN między innymi nauczyciele Sary oraz jej manager Igor Herbut z zespołu LemON.

Sara James podbija Amerykę. Jak wspominają ją nauczyciele ze szkoły?

Sara James pochodzi z małej miejscowości. Urodziła się w Ośnie Lubuskim. - Jestem bardzo szczęśliwa, że mogę być przykładem, że osoba, która jest z małego miasteczka, robi duże rzeczy - przekonuje 14-latka.

Jeszcze kilka tygodni temu nie śmiała, by marzyć o międzynarodowej karierze. Dziś jest w Los Angeles i wystąpi przed wielomilionową publicznością w finale amerykańskiego "Mam talent". Jak rozpoczęła się jej przygoda z muzyką?

- Dzieci od razu zdradziły: "Ale ona ładnie śpiewa, proszę pana". No dobra, to jak ładnie śpiewa, to jej posłucham. Zaczęła śpiewać i się załamałem, bo okazało się, że śpiewa ładniej ode mnie, a przecież to ja uczę muzyki - opowiada w reportażu Dzień Dobry TVN Roman Stefaniak, nauczyciel Sary ze szkoły podstawowej.

Utalentowana nastolatka pobierała naukę gry na fortepianie i śpiewu w dwóch szkołach muzycznych w Słubicach. To właśnie w trakcie edukacji zaliczyła pierwsze wokalne sukcesy.

- Pamiętam Sarę na pierwszym koncercie w szkole, gdzie zaśpiewała. Już wtedy my wszyscy widzieliśmy, że ona dojdzie bardzo, bardzo daleko - wspomina Katarzyna Penkala, dyrektorka PSM I stopnia w Słubicach.

Igor Herbut wspiera Sarę James. Jak został jej managerem?

Głos Sary James został doceniony nie tylko przez fanów, lecz także przez starszych kolegów 14-latki z branży. Nad karierą młodziutkiej piosenkarki czuwa aktualnie Igor Herbut - wielowymiarowy artysta i wokalista zespołu LemON. W jaki sposób James trafiła pod jego skrzydła?

- Zawsze chciałem otworzyć management, zawsze chciałem pomóc, bo wiem, z czym się borykają młodzi artyści. Wiem, z czym mają problemy i jak bardzo są naiwni. (...) Przyjechała na nasz koncert pod Zieloną Górę i mówi: "Igor, ja nie wiem, co zrobić" - ujawnia muzyk.

Igor Herbut przyznaje, że niezbyt często zdarza mu się wpuszczać innych ludzi (w tym wokalistów) na scenę, jednak wtedy zrobił wyjątek. Dał dziewczynie szansę, by mogła wystąpić podczas jego koncertu.

- Sarka weszła na scenę, nie grając nigdy z moim zespołem. Pierwszy raz przed tyloma ludźmi i po prostu wszystkich oczarowała. I ja wtedy wiedziałem: "Trzeba to zrobić. Jest niesamowity potencjał" - opowiada artysta.

Jak pierwszy wywiad przeprowadzany z Sarą James wspomina dziennikarz muzyczny radia Eska Michał Hańczak? Tego dowiesz się z naszego materiału wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Reporter: Radosław Męczykalski

Źródło zdjęcia głównego: Artur Barbarowski/East News

Pozostałe wiadomości