Gwiazdy

Nowe życie Sandry Kubickiej i jej mamy. "Nigdy nie spędzałyśmy ze sobą tyle czasu, ile w Polsce"

Gwiazdy

Aktualizacja:

Życie nie napisało dla nich łatwego scenariusza, ale to właśnie dzięki temu są dziś silnymi i niezależnymi kobietami. Sandra Kubicka i jej mama Grace to nie tylko "matka i córka", ale także bratnie dusze. Razem powróciły po wielu latach z Miami do Polski, aby rozpocząć nowe życie. Co postanowiły w nim zmienić? O tym opowiedziały Mateuszowi Hładkiemu.

Grace Kubicka i marzenia o Ameryce

Wyjazd Grace Kubickiej do Ameryki miał być krótkotrwały. Dała sobie sześć miesięcy, aby zarobić większe pieniądze, wrócić do córki i zapewnić jej lepszy byt.

Wyjechałam w 2002 roku, w momencie kiedy tak naprawdę miałam swój butik z ubraniami i ten handel podupadał

- wyznała.

Ja zawsze marzyłam o Ameryce. Zawsze mówiłam, że kiedyś muszę tam pojechać

- dodała Grace.

Wyjechała za ocean, pozostawiając Sandrę pod opieką dziadków. Kiedy zobaczyła, że jest tam w stanie zarobić o wiele więcej niż w Polsce, wydłużała swój pobyt o kolejne miesiące.

Zaczęły mijać rok, dwa, trzy. Gdy były Dni Matki w szkole czy Święta Bożego Narodzenia, było mi coraz gorzej, coraz ciężej. Gdzieś tam wiem, że zaczęłam się też stawiać mamie, że już nie chciałam z nią tak bardzo utrzymywać tego kontaktu

- mówi Sandra.

Obie bardzo mocno przeżywały rozłąkę. Do dziś pamiętają, że Grace wyleciała do Ameryki dokładnie 6-tego grudnia, zostawiając córce prezent pod poduszką.

Moja mama wyjechała jak miałam 6 lat, a pierwszy raz po takiej długiej przerwie zobaczyłyśmy się jak miałam 11

- wspomina modelka.

Sandra i Grace - razem od zawsze

Grace miała zaledwie 18 lat, kiedy zaszła w ciążę. Oboje z tatą Sandry byli młodzi, niestety ich związek nie przetrwał. Od lat z córką są tylko we dwie, a modelka wciąż dostaje wiele pytań "jak to jest żyć bez ojca".

Gdy mi to mówią, czuję że mi współczują. Ale nie ma czego współczuć, ponieważ ja go nigdy nie miałam w życiu, więc ja nie wiem co ja tracę tak naprawdę

- powiedziała.

Nowe, polskie życie Grace Kubickiej

Sandra dołączyła do mamy, przeprowadzając się do Miami. To tam rozpoczęła karierę modelki i żyła przez wiele lat. Wspólnie postanowiły jednak, że potrzebują zmian. Z dnia na dzień zdecydowały, że wracają do Polski. Modelka kupiła wymarzony dom z ogrodem, dorzucając do niego swoją amerykańską cegiełkę - flagę kraju, powieszoną przed wejściem. Grace mieszka od córki zaledwie 10 minut drogi i choć jej znajomi obstawiają, że powróci do Miami zaraz po polskiej zimie, ona od nowa przyzwyczaja się do "polskości". Niezmiennie, z córką-przyjaciółką przy swoim boku.

Sandra Kubicka układa sobie życie w Polsce. Zobacz rozmowę w Dzień Dobry Wakacje:

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Aleksandra Lewandowska

Reporter: Mateusz Hładki

Pozostałe wiadomości