Gwiazdy

Salma Hayek o walce z COVID-19: "Lekarz błagał, żebym poszła do szpitala. Powiedziałam, że wolę umrzeć w domu"

Gwiazdy

Salma Hayek należy do osób, którym nie udało się uniknąć zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. W wywiadzie dla "Variety" aktorka opowiedziała o niełatwej walce z COVID-19. Zdradziła również, że nadal odczuwa skutki choroby.

Salma Hayek o COVID-19

Salma Hayek jest jedną najpopularniejszych hollywoodzkich aktorek. W wywiadzie dla "Variety" zdradziła, że nie udało jej się uniknąć zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. 54-letnia artystka złapała wirusa na samym początku pandemii. Infekcja miała na tyle ostry przebieg, że lekarz namawiała ją, aby zgłosiła się do szpitala.

- Mój lekarz błagał mnie, żebym poszła do szpitala, ponieważ było tak źle. Powiedziałam: "Nie, dziękuję. Wolę umrzeć w domu" – wyznała aktorka.

Zdradziła także, że przez siedem tygodni przebywała w samoizolacji. Miała problemy z oddychaniem i musiała przyjmować tlen. I choć leczenie postawiło ją na nogi, to wciąż nie doszła do siebie i nie ma tyle siły, co przed chorobą.

Salma Hayek - kariera

Salma Hayek jest aktorką, producentką i reżyserką. Artystka urodziła się 2 wrześniu 1966 roku w Meksyku. Światową sławę zdobyła dzięki roli w filmie "Desperado". Później można było ją zobaczyć w takich produkcjach, jak "Frida", "Savages: Ponad bezprawiem", "Po zachodzie słońca" czy "Nie ma kto pisać do pułkownik".

Aktorka udziela się także społecznie. Walczy o prawa kobiet oraz ich równe traktowanie w przemyśle filmowym.

Warto dodać, że choroba aktorki zbiegła się z pracą na planie najnowszego filmu Ridleya Scota "House of Gucci". Obraz opowiada o burzliwym małżeństwie słynnego projektanta z Patrizią Reggiani. Kiedy kreator postanowił odejść od żony po 12 latach wspólnego życia, kobieta postanowiła odegrać się na mężu i zorganizowała zamach na jego życie. Reggiani została okrzyknięta "Czarną wdową" i trafiła do więzienia na 18 lat.

Zobacz także:

Test po szczepieniu przeciw COVID-19 - czy może dać pozytywny wynik? Wyjaśnia dr Grzesiowski

Ewa Farna opowiedziała, dlaczego tyła. "Podświadomie zaczęłam nabierać warstwy". Jej wyznanie poruszyło fanów

Julia Wieniawa współpracuje z chłopakiem Jessiki Mercedes. "Może powinnam zmienić profesję?"

Autor: Katarzyna Oleksik

Źródło: Variety

Pozostałe wiadomości