Gwiazdy

Kolejna produkcja Jana Komasy z szansą na prestiżową nagrodę filmową

Gwiazdy

Aktualizacja:
Kamil Piklikiewicz/East News

Jan Komasa nie przestaje nas zaskakiwać. Niedawno jego nominowany do Oscara film "Boże Ciało" zdobył aż 11 Orłów, a szansę na sukces ma już kolejny jego film, "Sala Samobójców. Hejter”. Najnowsze dzieło Jan Komasy zakwalifikowało się do konkursu głównego jednego z najważniejszych festiwali kina niezależnego - Tribeca Film Festiwal w Nowym Jorku.

Prestiżowy nowojorski festiwal

Tribeca Film Festiwal powstał z inicjatywy Roberta de Niro, Jane Rosenthal i Craiga Hatkoffa. To jeden z najważniejszych, międzynarodowych festiwali kina niezależnego. Jego tegoroczna edycja potrwa od 15 do 23 kwietnia w Nowym Jorku. Organizacją wydarzenia zajmuje się nowojorski instytut sztuki filmowej.

„Sala samobójców. Hejter” na Tribeca Film Festiwal

Obecność filmu „Sala samobójców. Hejter” na nowojorskiej imprezie to bardzo duży sukces. Najnowszy film Jana Komasy jest bowiem pierwszą, polską produkcją, która zakwalifikowała się do konkursu głównego Tribeca Film Festiwal.

Bardzo się cieszymy z tego zaproszenia. Szczególnie, że nie kto inny, jak właśnie Robert de Niro, założyciel Tribeca Film Festival, był naszą pierwszą inspiracją dzięki swojej porażającej roli w filmie "Taksówkarz"

- komentuje Jan Komasa w wywiadzie dla Onetu.

To, że nasz "Hejter" jako pierwszy, polski film znajdzie się w konkursie głównym Tribeca Film Festival, w sercu nowojorskiego Manhattanu, jest dla mnie szczególnym wyróżnieniem. Miejsce, w którym odbywa się festiwal jest bardzo symboliczne, bo nasz film opowiada o wielkim mieście i okrutnych zasadach, jakimi rządzi się życie pomiędzy wieloma gniotącymi się nawzajem warstwami społecznymi

- dodaje reżyser.

"Sala samobójców. Hejter" - fabuła

"Sala samobójców. Hejter" porusza bardzo ważny temat funkcji mediów społecznościowych. Opowiada historię Tomka (Maciej Musiałowski), który zostaje przyłapany na plagiacie i wydalony z uczelni. Postanawia jednak nikomu o tym nie mówić i nadal korzystać z pomocy finansowej rodziców swojej przyjaciółki z czasów dzieciństwa Gabi (Vanessa Aleksander) - państwa Krasuckich (Danuta Stenka i Jacek Koman). Kiedy wszystko wychodzi na jaw, Tomek traci zaufanie darczyńców i zostaje oddzielony od dziewczyny, w której się podkochuje. Przez to planuje zemstę na jej rodzicach. Kiedy dostaje pracę w agencji reklamowej, pod pozorem obowiązków zawodowych zaczyna śledzić życie Krasuckich, którzy będąc w elitarnym gronie, są aktywnie włączeni w kampanię polityczną Pawła Rudnickiego (Maciej Stuhr) - kandydata na prezydenta stolicy. Plan zaczyna powoli działać, a droga do jego realizacji prowadzi przez wirtualny świat gry komputerowej.

"Sala samobójców. Hejter" - kiedy premiera

Najnowszy film Jana Komasy wchodzi do kin już w najbliższy piątek, 6 marca.

Zobacz rozmowę z Janem Komasą w Dzień Dobry TVN.

Zobacz też:

Autor: Aleksandra Lewandowska

Pozostałe wiadomości