Sąd umorzył sprawę Maty. "To nie oznacza finału"

Autor:
Nastazja
Bloch
Co słychać w show-biznesie?
Co słychać w show-biznesie?Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

W 2022 roku Mata został zatrzymany za posiadanie narkotyków. Artysta przyznał się do zarzucanych czynów i złożył wyjaśnienia. Raper oraz drugi mężczyzna usłyszeli zarzuty i zostali zwolnieni. Dziś już wiadomo, że sąd umorzył postępowanie, bowiem akt oskarżenia uznano za "tendencyjny".

Mata zatrzymany za posiadanie narkotyków

Policjanci w czwartek 27.01.2022 roku prewencyjnie kontrolowali ulicę Okolską na Mokotowie, gdzie często dochodzi do kradzieży.

- Po godzinie 23 przechodzili tamtędy dwaj mężczyźni - w wieku 21 i 24 lat - i ze względu na późną porę wzbudzili oni podejrzenia policjantów. Na widok patrolu policyjnego mężczyźni zaczęli oddalać się szybkim krokiem. Policjanci podjęli prewencyjną kontrolę i legitymowanie - zrelacjonowała Iwona Kijowska z mokotowskiej komendy.

Dwóch mężczyzn dobrowolnie wyjęło z kieszeni kurtki woreczki foliowe z zapięciem strunowym.

- Znajdował się tam susz koloru brunatnozielonego o woni charakterystycznej dla marihuany. 24-latek miał przy sobie pół grama, a 21-latek nieco ponad jeden gram. Zgodnie z obowiązującymi przepisami zostali zatrzymani - poinformowała policjantka.

Muzyk wraz z kolegą szybko przyznali się do winy. Policja przeszukała mieszkania i mimo tego, że nic w nich nie znalazła, w czerwcu do sądu trafił akt oskarżenia. Prokuratura Rejonowa Warszawa-Mokotów oskarżyła artystę i jego kolegę o posiadanie "środka odurzającego w postaci ziela konopi". Zgodnie z kodeksem karnym panom groziła kara trzech lat pozbawienia wolności.

Obrońcy oskarżonych wnieśli do sądu wniosek o umorzenie postępowania ze względu na niską szkodliwość czynu i niewielką ilość marihuany.

- To sprawa, która nie zasługuje na uwagę prokuratury regionalnej. Oskarżeni nie sprawiali żadnych trudności. Złożyli zeznania. Wyrazili skruchę [...]. To były środki przeznaczone na własny użytek. Akt oskarżenia jest tendencyjny. Powody są pozamerytoryczne - mówił obrońca Maty.

Sprawa Maty została umorzona

7 lutego 2023 roku odbyło się kolejne postępowanie przeciwko Macie i jego koledze. Sąd podjął decyzję o umorzeniu sprawy.

- Patrząc na całokształt tej sprawy, ilość środków, rodzaj środków, całokształt innych okoliczności uwzględnionych w toku dochodzenia, ta decyzja jest po prostu słuszna i sprawiedliwa. Sąd rejonowy nie mógł podjąć innej decyzji - powiedział dziennikarzom adwokat Maty Rafał Karbowniczek, cytowany przez vibez.pl.

- To nie oznacza finału tej sprawy. Orzeczenie sądu nie jest prawomocne. Oznacza to, że prokuratura może się od niego odwołać – mówił Mateusz Hładki.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Player.pl

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości