Gwiazdy

Romuald Lipko walczy z rakiem. Odzyskuje zdrowie - zapowiedział trasę koncertową!

Gwiazdy

Aktualizacja:
Fot. www.facebook.com/budkasuflera

Romuald Lipko - multiinstrumentalista i kompozytor, członek zespołu Budki Suflera, choruje na nowotwór. W walce z chorobą wspierają go fani i członkowie zespołu Budki Suflera. Muzycy odwiedzili kolegę w szpitalu w Magdeburgu. Pomimo problemów zdrowotnych założyciela grupy, zespół postanowił powrócić z koncertami.

Jak dowiadujemy się z mediów społecznościowych zespołu - Romuald Lipko początkowo leczył się w warszawskim szpitalu na Banacha, a następnie w klinice w Magdeburgu. Romuald Lipko może liczyć na pomocną dłoń ze strony członków swojego zespołu. Koledzy z Budki Suflera okazali mu także wsparcie podczas jego pobytu w klinice w Niemczech. Po wizycie w Magdeburgu członkowie zespołu napisali na Instagramie: 

To jedyne miejsce na świecie, gdzie podejmuje się walkę z tego typu nowotworami. [...] Nie nam muzykom relacjonować działania medycyny na najwyższym poziomie, ale zrozumieliśmy jedno. Jest realna szansa zwycięstwa w tej jakże trudnej walce, a stan ducha naszego kolegi jest czynnikiem niezwykle ważnym

Muzycy zwrócili się do fanów z prośbą o słowa wsparcia dla kolegi:

Zwracamy się z prośbą do wszystkich, którym piosenki Romka sprawiły kiedykolwiek radość o choćby malutki, ale szczery gest wsparcia, o króciutką, życzliwą myśl, o pełne uśmiechu wspomnienie samego siebie słuchającego Jego muzyki... 

Fani nie zostali obojętni i zaczęli przesyłać słowa wsparcia. Pod postem zespołu Budki Suflera czytamy wzruszające słowa: 

Panie Romku, silnym trzeba być! Nie poddawać się! Walczyć! Życie jest piękne! To tylko przecinek, przez który jeszcze bardziej je Pan doceni! Życzę zdrowia i uśmiechu! My z mamą wygraliśmy walkę z rakiem! Panu też się uda! 

Po powrocie z kliniki w Niemczech, Romuald Lipko zamieścił film z podziękowaniami za wsparcie, w którym powiedział: 

Chorowałem, ale wyszedłem z tej choroby - póki co. Nabieram energii, czuję się fantastycznie, mam uśmiech, a Wam wszystkim dziękuję za te miliony kilogramów energii, którą wysłaliście do mnie z całego kraju żeby pomóc mi w powrocie do zdrowia. Ta energia wróci, wróci do Was, w postaci mojej muzyki, naszej muzyki, w postaci naszych koncertów, które rozpoczną się już jesienią.

Budka Suflera - zakończenie działalności i powrót 

Zespół Budka Suflera powstał w 1974 roku w Lublinie, a założycielami byli Krzysztof Cugowski i Romuald Lipko. Budka Suflera wydała 15 płyt studyjnych, 6 albumów koncertowych oraz kilkanaście wydań specjalnych. Do największych hitów zespołu należą takie utwory jak: Jolka, Jolka pamiętasz, Twoje radio, Cisza jak ta, Takie tangoBal wszystkich świętych. Zespół ogłosił zakończenie działalności w 2014. Po pięciu latach członkowie zespołu postanowili wrócić na scenę. W maju tego roku muzycy poinformowali, że Budka Suflera powraca. Aktualnie zespół przygotowuje się do jesiennej trasy koncertowej: "45 lat. Powrót do korzeni". Budka Suflera wraca na scenę z nowym wokalistą - Robertem Żarczyńskim. Zespół zapowiedział nowe piosenki, premiera Gdyby jutra nie było już dziś!

Koncerty Budki Suflera w 2019:

Kraków - 29 września

Warszawa - 2 października

Poznań - 5 października

Gdańsk - 11 października 

Wrocław - 13 października

Szczecin - 20 października

Katowicach - 25 października

<<< Zobacz też: 

Big Cyc w sobotę w Dzień Dobry Wakacje. Są ze sobą trzy dekady i nie zwariowali!

Cristiano Ronaldo znów zostanie ojcem? Spójrzcie na brzuszek jego ukochanej Georginy!

Ed Sheeran kupił domy sąsiadów, bo... narzekali na hałas

Autor: Anna Kobyłka

Pozostałe wiadomości