Gwiazdy

Nie żyje gwiazda kultowego serialu "Magnum". Podano przyczynę śmierci

Gwiazdy

Autor:
Patrycja
Sibilska
Roger E. Mosley i Tom Selleck

Roger E. Mosley nie żyje. Amerykański aktor filmowy i telewizyjny, reżyser i scenarzysta był znany z kultowego serialu "Magnum". Gwiazdor miał 83 lata. Jaka była przyczyna jego śmierci?

Roger E. Mosley nie żyje

Według informacji jakie podał "The Hollywood Reporter", Roger E. Mosley odszedł w ośrodku Cedars-Sinai Medical Center w Los Angeles nad ranem 7 sierpnia 2022 r. w otoczeniu najbliższej rodziny. Przyczyną śmierci był wypadek samochodowy, do którego doszło 4 sierpnia 2022 roku. W jego wyniku aktor doznał paraliżu ciała, a po 3 dniach od zdarzenia zmarł.

Zagraniczne gwiazdy

Wschodzące gwiazdy Hollywood
Wschodzące gwiazdy Hollywood Dzień Dobry TVN
wideo 2/10

Roger E. Mosley - kariera i życie prywatne

Aktor urodził się w Los Angeles w Kalifornii 18 grudnia 1938 roku. Po ukończeniu szkoły Jordan High School, w 1971 roku rozpoczął karierę aktorską od grania małych ról w serialach "Canon" i "Longstreet". Gwiazdor w swoim dorobku miał ponad 70 tytułów, wystąpił między innymi w : "Hickey i Boggs", "The Sense", "Zabójca", "Sweet Jesus, Preacherman", "Terminal Island", "Detektyw McQ", "Kung Fu", "Ulice San Francisco", "Kojak", "Szeryf McCloud", "Niedosyt", "Prywatny detektyw Jim Rockford", "Największy", "Pół pary", "Niedźwiedź pana Adamsa", "Starsky i Hutch", "Korzenie: Następne pokolenia", "Niebezpieczna zatoka", "Statek miłości", "Związek przeszczepionych serc", "Obsesja namiętności", "Śmiertelny pięciobój", "RoboCop", "Nigdy nie mów kocham", "Listy od zabójcy", "Strażnik Teksasu", czy "Bez pardonu".

To jednak rola pilota Theodore'a "TC" Calvina z serialu "Magnum" u boku Toma Sellecka zapewniła mu największy rozgłos w filmowym świecie. Mosley zagrał w 158 odcinkach produkcji, był także reżyserem i scenografem jednego z epizodów kultowego serialu. Po tym jak przeszedł na emeryturę, na chwilę powrócił do filmu. W 2019 roku wystąpił w rebootcie "Magnum: Detektyw z Hawajów".

Mosley przeżył 60 lat w związku małżeńskim z Toni Laudermick, wspólnie wychowali trójkę swoich dzieci.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Patrycja Sibilska

Źródło zdjęcia głównego: Jean-Paul Aussenard/Getty Images

Pozostałe wiadomości