Gwiazdy

Księżniczka Beatrycze wzięła sekretny ślub. Kim jest wybranek wnuczki Elżbiety II?

Gwiazdy


Ta informacja zaskoczyła wszystkich, nie tylko na Wyspach. Wnuczka brytyjskiej królowej Elżbiety II, księżniczka Beatrycze, w tajemnicy przed światem wzięła ślub. Na weselnym przyjęciu było zaledwie 20 osób. Dlaczego ceremonia była tak skromna?

Księżniczka Beatrycze wzięła ślub

Urodziła się w Londynie w 1988 roku. Jest córką Andrzeja, księcia Yorku i jego żony, Sary oraz wnuczką królowej Elżbiety II. Księżniczka Beatrycze zajmuje 9. miejsce do brytyjskiego tronu.

We wrześniu 2019 roku podczas pobytu we Włoszech zaręczyła się ze swoim partnerem Edoardo Mapellim Mozzimem. Ceremonia miała odbyć się 29 maja, jednak została odwołana z powodu pandemii koronawirusa.

Pałac Buckingam potwierdził radosną nowinę. W piątek 17 lipca para pobrała się w Windsorze, w obecności królowej Elżbiety II, księcia Filipa oraz bliskiej rodziny. Na przyjęciu zgodnie z zasadami bezpieczeństwa uczestniczyło tylko 20 osób.

Edoardo Mapelli Mozzim - kim jest mąż księżniczki Beatrycze?

Hrabia Edoardo Alessandro Mapelli Mozzi jest brytyjskim deweloperem nieruchomości. Ma włoskie korzenie. Jest założycielem i dyrektorem generalnym Banda, firmy deweloperskiej i projektowej.

Edoardo był wcześniej zaręczony z amerykańską architektką Darą Huang, z którą ma 4-letniego syna Christophera. Para rozstała się w 2018 roku. Niedługo potem biznesmen zaczął spotykać się z księżniczką Beatrycze, z której rodzicami przyjaźni się jego rodzina.

Zobacz też:

Olga Tokarczuk otworzyła artystyczną kawiarnię. Kto układa menu?

Dorota Szelągowska o nowym programie i maturze syna. "Powoli zaczęło do mnie docierać, że koronawirus nie zniknie"

Naga Lara Gessler na ulicach Warszawy. Zobacz zdjęcia z wyjątkowej sesji ciążowej

Widzimy się w Dzień Dobry Wakacje! Na program zapraszamy w każdą sobotę i niedzielę od 9:00.

Autor: Anna Korytowska

Pozostałe wiadomości