Gwiazdy

Olga Tokarczuk rok temu odebrała Nobla. "To jest czuła rocznica"

Gwiazdy

10 grudnia świętujemy rocznicę wręczenia Nagrody Nobla Oldze Tokarczuk. Z tej okazji fundacja noblistki organizuje wyjątkowe spotkanie, a o jego szczegółach opowiedział widzom Mateusz Hładki. Cego możemy się spodziewać?

Olga Tokarczuk rok po Noblu

10 grudnia już zawsze będzie się kojarzył ze świętem literatury. To właśnie tego dnia Olga Tokarczuk odebrała Nobla. Z tej okazji jej fundacja, Wrocławski Dom Literatury oraz Wydawnictwo Literackie zapraszają czytelników do uczestnictwa w obchodach rocznicy.

- To jest jej czuła rocznica. O 19 na Facebooku jest dzisiaj szansa posłuchać pani Tokarczyk, ale też wrocławskiego koncertu Marii Peszek - zapowiedział Mateusz Hładki.

Premiera książki "Czuły narrator"

Ze względu na pandemię koronawirusa wyjątkowe spotkanie autorskie wokół nowej książki "Czuły narrator" przeprowadzone zostanie w formie transmisji online na Facebooku oraz kanale na YouTube Fundacji Olgi Tokarczuk.

"Czuły narrator"– to tytuł zarówno ubiegłorocznej mowy noblowskiej Olgi Tokarczuk, jak i jej najnowszej książki. Poza tym tekstem składa się na nią także 11 innych esejów i wykładów pisarki, dzięki którym można zajrzeć za kulisy jej twórczości.

Harmonogram premiery książki Olgi Tokarczuk:

  • 18:00: Oficjalne ogłoszenie wyników konkursów literackich w ramach programu edukacyjnego "Jak zdobyć Nagrodę Nobla"?
  • 19:00: Premiera najnowszej książki Olgi Tokarczuk pt. "Czuły narrator" (Wydawnictwo Literackie) – jedyne w tym roku spotkanie z noblistką wokół nowej książki poprowadzi prof. Ryszard Koziołek
  • 21:00: Premiera fragmentu koncertu Marii Peszek zarejestrowanego z okazji obchodów rocznicy przyznania Oldze Tokarczuk Nagrody Nobla

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz też:

"25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" trafi do sieci. Od kiedy i gdzie można oglądać film?

Wyjątkowe produkcje własne i znane hity, czyli Discovery+ w Playerze. "Dostęp do programów w wybranym miejscu i czasie oraz na dowolnym urządzeniu"

"Filmowe miniaStuhrki", czyli Maciej Stuhr jako reżyser. Jak się czuje w nowej roli?

Autor: Dominika Czerniszewska

Reporter: Mateusz Hładki

Pozostałe wiadomości