Gwiazdy

"W garnku trzeba dobrze zamieszać, tak jak w życiu", czyli wszystko o solenizancie Robercie Makłowiczu

Gwiazdy

Aktualizacja:
Kamil Piklikiewicz/East News

Drodzy Państwo, dzisiaj dzień nie byle jaki. Legenda kuchni, człowiek-charyzma, dziennikarz, pisarz, publicysta i krytyk kulinarny ma swoje święto. Robert Makłowicz kończy 57 lat, a my przypominamy najlepsze momenty w jego karierze.

Robert Makłowicz kariera

Na wstępie zaznaczamy, że wybór wyjątkowych momentów z dorobku Roberta Makłowicza nie był prosty. Przez 27 lat kariery dostarczał nam radości, wzruszeń, wiedzy i wielu, wielu doskonałych przepisów, stąd wybrać tylko kilka momentów jest rzeczą nad wyraz trudną.

Dziennikarską przygodę zaczynał w 1993 roku w "Gazecie Wyborczej", gdzie był publicystą. Współpracował z tygodnikami opinii takimi jak "Newsweek Polska", czy "Wprost". Pięć lat później, zaprosił Polaków do wspólnych podróży kulinarnych. I tak do dzisiaj zachwyca nas w swoich programach. W marcu tego roku, Robert Makłowicz uruchomił autorski kanał w serwisie YouTube, który cieszy się ogromną popularnością.

Od 9 lat, ikona polskiej kuchni, dzieli swoje życie między Polskę a Chorwację. Słoneczną Dalmację odkrywa na nowo z widzami swoich filmów, którym z okazji swoich 57. urodzin złożył wyjątkowe życzenia.

Z okazji swych własnych urodzin chciałbym Szanownym Państwu złożyć jak najserdeczniejsze życzenia, mając zarazem nadzieję, że pozostaniecie długo w dobrym zdrowiu, pozwalającym Wam rwać do woli słodkie owoce z drzewa wszechświata. Ajde!

- napisał.

Cóż więcej możemy dodać. Te same słowa kierujemy w jego stronę, życząc, żeby sto lat i więcej, był obecny na naszych ekranach.

Robert Makłowicz - cytaty

Nie mamy wątpliwości, że Robert Makłowicz jest osobą obdarzoną niezwykłą charyzmą. Pokusić można się nawet o stwierdzenie, że jest najczęściej cytowanym polskim kucharzem. Co to byłby za artykuł, gdybyśmy nie przypomnieli kultowych już wypowiedzi mistrza kuchni?

Bułka tarta to nasz narodowy symbol bohaterski, to nasz wkład w światową kuchnię

Ciasto kruche jak pokój na Bliskim Wschodzie

Galaretka stoi twardo jak nasi pod Kirholmem

Głęboko nudzi mnie używanie wagi w kuchni

Najważniejsze trzy słowa dla Polski, Polaków, naszej kultury, filozofii: wódka, wojna i kiełbasa są rodzaju żeńskiego

W garnku trzeba dobrze zamieszać, tak jak w życiu

Robert Makłowicz kończy 57 lat

Swoim absolutnie fenomenalnym usposobieniem Robert Makłowicz wciąż zdobywa serca fanów w różnym wieku. Czego z okazji kolejnych urodzin mu życzyli?

Wszystkiego najlepszego życzymy najwspanialszemu podróżnikowi i człowiekowi na świecie

Panie Robercie, wszystkiego najpyszniejszego, niesamowitych odkryć kulinarnych i wszelkiej pomyślności

To jest zaszczyt mieć urodziny w ten sam dzień co pan, dużo zdrówka życzę i pozdrawiam serdecznie

- pisali.

Pojawił się także komentarz, z którym trudno się nie zgodzić:

Inne dzieci miały swoich idoli, a to strażaka, a to policjanta, Davida Bowie, a to Marka Twaina, Marka Hłasko, Maradone a ja długo długo nikogo, aż poznałem Ten Kryształ. Dołączam się do życzeń od i dla Pana oraz od siebie aby każdy był naturalnie OK a nie, że wypada albo, że warto

- czytamy.

Z okazji urodzin Roberta Makłowicza, zapraszamy Was na kulinarną podróż z kuchennym guru:

Zobacz też:

Jaki jest Robert Makłowicz wg Roberta Makłowicza?

Nowa osobowość Internetu - Robert Makłowicz otworzył kanał na YouTube i swoją spiżarnię

Robert Makłowicz i jego pomysły na wiosenne sałatki

Autor: Anna Korytowska

Pozostałe wiadomości