Gwiazdy

Robert Lewandowski najlepszym strzelcem w europejskich ligach. Polak odebrał Złoty But

Gwiazdy

Autor:
Teofila
Siewko
Źródło:
Eurosport TVN 24
Najnowsze wiadomości z życia gwiazd

Robert Lewandowski jako napastnik Bayernu Monachium w sezonie 2020/2021 zdobył aż 41 bramek. Tym samym został najlepszym strzelcem w europejskich ligach. Za to niezwykłe osiągnięcie otrzymał Złoty But, konkurując m.in. z Lionelem Messim i Christiano Ronaldo. To pierwsza taka nagroda dla polskiego piłkarza. Komu ją zadedykował?

Robert Lewandowski strzelił rekordową liczbę goli, pobił tym samym poprzedni rekord nieżyjącego już Gerda Mullera. Poprzedni rekordzista zdobył 40 bramek w sezonie.

Złoty But - gala wręczenia

Ceremonia odbyła się we wtorek o godzinie 14:00 na stadionie Allianz Arena. Nagroda została wręczona Lewandowskiemu przez prezydenta Bayernu - Herberta Hainera.

Jak mówił na gali Robert Lewandowski:

Jestem bardzo dumny. To były dla mnie fantastyczne rozgrywki. W trakcie sezonu nie myślałem o rekordzie Gerda Muellera, ale czym było bliżej końca, tym bardziej zacząłem w to wierzyć. Dedykuję tę nagrodę nieżyjącemu już Muellerowi. Przez lata go podziwiałem. Dziękuję kolegom z drużyny, że pomogli mi strzelić tyle ramek. Nagrodę dedykuję też przede wszystkim mojej żonie. To także dzięki niej jestem w stanie osiągać takie sukcesy.

Robert Lewandowski - Złoty But 2020/2021

Punkty do klasyfikacji oblicza się w prosty sposób - ilość strzelonych bramek w sezonie mnożona jest razy dwa. Polski piłkarz wyprzedził światowej klasy sławy, jak Messi czy Christiano Ronaldo, zdobywając 82 punkty dzięki 42 bramkom. Jego przeciwnicy otrzymali kolejno 60 punktów (Leo Messi), 58 (Christiano Ronaldo), 56 (Andre Silva). To pierwsza taka nagroda dla polskiego piłkarza i dla samego Lewandowskiego.

Anna Lewandowska o sukcesie męża

Na instagramowym profilu Anny Lewandowskiej pojawił się post, będący wyrazem uznania dla kolejnego sukcesu męża. Dumna 33-latka opublikowała w sieci zdjęcie z gali rozdania nagród i zwróciła się do ukochanego wzruszającymi słowami.

Najdroższy, jestem z Ciebie bardzo dumna. Każdego dnia patrzę, jak ciężko pracujesz na spełnienie swoich marzeń. Jesteś wielkim sportowcem i najmilszą osobą, jaką znam

- napisała Anna Lewandowska. Wpis natychmiast wzbudził zainteresowanie internautów, którzy w komentarzach wyrazili swój podziw dla talentu piłkarza i z zaangażowaniem gratulowali mu prestiżowego wyróżnienia.

Zobacz wideo: Anna Lewandowska Inspiruje Polki do działania

Anna Lewandowska inspiruje Polki do działania
Anna Lewandowska inspiruje Polki do działania Źródło: Dzień Dobry TVN

Zobacz także:

Autor:Teofila Siewko

Źródło: Eurosport TVN 24

Źródło zdjęcia głównego: x-news

Pozostałe wiadomości