Gwiazdy

Robert Lewandowski Sportowcem 2020 roku. Piłkarz odbierając statuetkę wygłosił wzruszającą przemowę

Gwiazdy

Press Focus/x-news

86. Gala Mistrzów Sportu dobiegła końca. Robert Lewandowski uplasował się na pierwszym miejscu. Sportowiec ze sceny wygłosił wzruszającą przemowę o tacie, a jego żona Anna Lewandowska nie kryła łez. Wśród pierwszej trójki nagrodzonych znalazła się także tenisistka Iga Świątek oraz skoczek Kamil Stoch.

86. Gala Mistrzów Sportu

Dokładnie 9 stycznia poznaliśmy Sportowca Roku 2020. Podczas 86. Gali Mistrzów Sportu wręczono statuetki najlepszym z najlepszych. Walka między konkurentami była zacięta. O honorowy tytuł walczyli między innymi Robert Lewandowski, Iga Świątek oraz Kamil Stoch. Cała trójka stanęła na podium. Zdobywca pierwszego miejsca wprost ze sceny wygłosił wzruszającą przemowę. W monologu odwołał się do wspomnień o ojcu. Jak przyznał, żałuje, że ten nie mógł zobaczyć sukcesów swojego syna.

Żałuję, że mój tata nie doczekał tych chwil. Wiedziałem, że ciężka praca to jest ważniejsza nawet niż talent. Wiem, że dla każdego był to ciężki rok, tym bardziej musimy doceniać to, co w tym czasie udało nam się zdobyć. Zdawałem sobie sprawę, że warto marzyć, bo najważniejsze jest to, gdzie chcesz dojść, bez względu na to, ile masz talentu

- mówił Lewandowski.

Robert nie zapomniał również o swoich najbliższych. Podczas przemowy podziękował Ani i przyznał, że rodzina jest dla niego najważniejsza i wiele jej zawdzięcza. Małżonka nie kryła wzruszenia.

- Moja żona pomogła mi wejść na kolejny szczyt i pokonać kolejne bariery. Dopóki gram w piłkę nożną, będę robił wszystko, żeby myśleć o tym, co przed nami – dodał.

Po plebiscycie Anna Lewandowska raz jeszcze złożyła gratulacje ukochanemu. Tym razem zrobiła to w mediach społecznościowych. Na Instagramie opublikowała wspólne zdjęcie i opatrzyła je opisem:

- Kochanie to był Twój rok! Jak zawsze dumna, jestem najszczęśliwsza, kiedy widzę, jak spełniają się Twoje marzenia! A teraz pędzimy do naszych córeczek – napisała.

86. Gala Mistrzów Sportu – wyniki

Robert Lewandowski ma za sobą wspaniały sezon, który zakończył się licznymi sukcesami. W 2020 roku kapitan reprezentacji Polski zdobył ze swoją drużyną Bayern Monachium ósme mistrzostwo Niemiec, czwarty Puchar Niemiec i piąty Superpuchar Niemiec. Sam piłkarz pierwszy raz w karierze został Piłkarzem Roku UEFA oraz Najlepszym Piłkarzem FIFA, a kilka dni temu odebrał także w Dubaju nagrodę Globe Soccer Awards. Nic dziwnego, że sportowiec i podczas 86. Gali Mistrzów Sportu uplasował się na pierwszym, zaszczytnym miejscu.

Zaraz za piłkarzem na podium stanęła Iga Świątek. Młoda tenisistka w ostatnim roku wywołała wielkie poruszenie. Mistrzyni French Open przez długie miesiące oklaskiwana była przez fanów na całym świecie. Trzecie miejsce należy do Kamila Stocha. Kto zajął pozostałe miejsca?

  1. 1Robert Lewandowski (piłka nożna)
  2. 2Iga Świątek (tenis)
  3. 3Kamil Stoch (skoki narciarskie)
  4. 4Kajetan Kajetanowicz (sporty motorowe)
  5. 5Bartosz Zmarzlik (żużel)
  6. 6Natalia Maliszewska (short track)
  7. 7Jan Błachowicz (MMA)
  8. 8Wilfredo Leon (siatkówka)
  9. 9Katarzyna Niewiadoma (kolarstwo)
  10. 10Dawid Kubacki (skoki narciarskie)

Zobacz także:

Śnieżyca paraliżuje Hiszpanię, nie żyją 3 osoby

Papież zaszczepi się przeciwko koronawirusowi. "Z etycznego punktu widzenia wszyscy powinni się zaszczepić"

Kamil Stoch wygrał konkurs w Titisee-Neustadt i wyrównał rekord Adama Małysza

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości