Gwiazdy

Reese Witherspoon skomentowała rok 2020 za pomocą jednego zdjęcia. Trafnie?

Gwiazdy

CoverMedia/x-news

Rok 2020 dla większości z nas nie jest łatwy. Pandemia koronawirusa wywróciła naszą rzeczywistość do góry nogami. Aktorka Reese Witherspoon skomentowała to niezwykle zabawnym obrazkiem. Choć należałoby dodać, że wywołuje on śmiech, ale przez łzy.

Reese Witherspoon komentuje 2020 rok

Pandemia koronawirusa nie tylko sprawiła, że zaczęliśmy bać się o własne zdrowie i życie, ale także odbiła się na gospodarce, turystyce i kulturze. Złośliwi twierdzą nawet, że wszelkie zaplanowane na ten rok aktywności, należy "przenieść" na kolejny. Internauci poprawiają sobie nawzajem humor, tworząc zabawne obrazki i ironiczne memy. W końcu, jak twierdził Fernando Pessoa, ironia to pierwsza cecha różniącą człowieka od zwierzęcia.

Gwiazdy także komentują rzeczywistość. Lockdown sprawił, że zarówno muzycy, jak i aktorzy, nie mogli zrealizować niemal żadnych zawodowych projektów. Co więcej, pandemia trwa, dlatego to, jak będzie wyglądała sytuacja w drugiej połowie roku, w dalszym ciągu jest niepewne.

Reese Witherspoon "swój 2020 rok" opisała jednym zdjęciem, na którym umieściła kadry z filmów, w których zagrała. Każdy miesiąc odpowiada jednej fotce, a każda z nich odzwierciedla nastrój panujący w danym okresie. Ujęcia kończą się na wrześniu. To może oznaczać, że Witherspoon wierzy, że być może później sytuacja ulegnie znacznej poprawie bądź wręcz odwrotnie - znów się pogorszy. Na pewno jednak przyszłość jest nieznana, tak jak nieznany jest termin zakończenia się pandemii.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Yup. #2020

Post udostępniony przez Reese Witherspoon (@reesewitherspoon)

Według Reese, w styczniu patrzyliśmy w przyszłość z optymizmem. W lutym do opinii publicznej przeniknęła wiadomość o koronawirusie, zaś w marcu ogłoszono pandemię, zamknięto przejścia graniczne, wstrzymano migrację i ogłoszono izolację.

Na kolejnych zdjęciach Witherspoon udostępniła zdjęcia, na których płacze - te odpowiadają kwietniowi i majowi, kiedy to obowiązywał lockdown. Na kolejnych, aż do września, aktorka wstawiła ten sam kadr z filmu "Wild". Wcieliła się w nim w postać Cheryl Strayed, podróżniczki i pisarki, która jako najmłodsza kobieta przebyła 1100-milową trasę Pacific Crest Trail. Nieco zmęczona Reese z niepewną miną odnosi się więc do wakacyjnych miesięcy.

Trzeba przyznać, że mem udostępniony przez aktorkę stanowi niezwykle trafny komentarz do otaczającej nas rzeczywistości.

Reese Witherspoon - od Legalnej Blondynki po jedną z najbardziej wpływowych kobiet na świecie

Pomimo pandemii o Reese wciąż jest bardzo głośno. Aktorka znana niegdyś prawie wyłącznie z ról komediowych (największą popularność zdobyła główną rolą w filmie "Legalna blondynka"), dziś figuruje jako ikona produkcji poruszających ważne społeczne tematy, skupione głównie wokół nadużyć wobec kobiet. Witherspoon nie tylko gra w najgłośniejszych serialach ostatnich lat, ale także jest ich producentem wykonawczym. Aktorka zagrała w serialu "Wielkie kłamstewka" , poruszającym tematykę przemocy domowej. Głośno było również o jej roli w serii "The Morning Show" , gdzie wraz z Jennifer Aniston starała się ukazać problem molestowania i mobbingu w miejscu pracy. Ostatnia produkcja, "Małe ogniska" również traktuje o problemach kobiet, co tylko dowodzi, że Reese jest niezwykle oddana temu tematowi.

Reese w czasie pandemii została pozwana… za oferowanie darmowych sukienek dla nauczycielek. Dlaczego? Obejrzyj wideo:

Zobacz także:

Ryan Reyndolds i Blake Lively przepraszają za swój ślub. Dlaczego?

Katarzyna Skrzynecka chwali się córką: "Zaklinaczka zwierząt"

Była aktorka, żona, matka i księżna. Meghan Markle świętuje 39. urodziny

Autor: Anna Mierzejewska

Pozostałe wiadomości