Gwiazdy

Ralph Fiennes w nowej roli. Kiedyś grał Lorda Voldemorta w "Harrym Potterze", a teraz?

Gwiazdy

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
Dzień Dobry TVN
Ralph Fiennes i jego wyjątkowe role
Ralph Fiennes i jego wyjątkowe roleDzień Dobry TVN
wideo 2/6
Dzień Dobry TVNRalph Finnes i jego wyjątkowe role

Film z udziałem Ralpha Fiennesa właśnie trafił do kin. Anna Tatarska przypomina inne kultowe role aktora. Skąd go znamy?

Kariera Ralpha Fiennesa - od "Wichrowych Wzgórz" po "King's Man: Pierwsza misja"

5 stycznia odbyła się premiera "King’s Man: Pierwsza misja". Rolę wpływowego Orlando Oxforda, który próbuje zapobiec wybuchowi I wojny światowej, odegrał Ralph Fiennes. Kreację aktora doceniła Anna Tatarska, która upodobała sobie konkretny fragment nowo powstałego filmu szpiegowskiego.

- Jedną z bardziej epickich scen jest ta, w której Orlando spotyka Rasputina, bo w filmie pojawia się wiele historycznych postaci. I oni tam wykonują walkę, która jest jednocześnie tańcem, a jej elementem jest lizanie rany - relacjonuje dziennikarka kulturalna.

Tatarska zwraca uwagę, że warto przyjrzeć się też wcześniejszym rolom Fiennesa. Przygodę z aktorstwem rozpoczął jako artysta teatralny. W filmie zadebiutował dość późno - miał wtedy trzydzieści lat. Wystąpił w "Wichrowych Wzgórzach" z 1992 roku u boku Juliette Binoche. Zauważony przez Stevena Spielberga zagrał w "Liście Schindlera" nazistę i komendanta obozu koncentracyjnego - Amona Götha. Za tę kreację nominowano go do Oscara i Złotego Globu. Otrzymał nagrodę Brytyjskiej Akademii Filmowej.

- Ralph, jak był mały, chciał zostać malarzem, ale potem to aktorstwo zaczęło mu się jawić jako coś atrakcyjnego - tłumaczy w studio "Dzień Doby TVN" Anna Tatarska.

Fiennes miał siedmioro rodzeństwa i pochodził z artystycznej rodziny.

- Jego ojciec, oprócz tego, że był farmerem, był też fotografem. Matka pisarką, a właściwie wszyscy bracia i siostry zajmują się filmem, reżyserią czy aktorstwem - przypomina ekspertka od filmów.

Ralph Fiennes jako Lord Voldemort w "Harrym Potterze"

W serii filmów o Harrym Potterze Ralph Fiennes jest niemalże nie do poznania. Charakteryzacja przysłoniła twarz aktora, który wcielał się w złego czarnoksiężnika. Gwiazdor z początku nie chciał brać udziału w tej, jak się później okazało, kultowej produkcji.

- Za obsadę odpowiadała reżyserka castingu, z którą on już wcześniej pracował. Sam przyznaje, że kiedy tę propozycję dostał, to podszedł do tego nieco protekcjonalnie, pytając: "Co to jest za "badziew" dla dzieci?". Tak się składa, że chociaż Ralph dzieci nie ma, to jego siostry mają dzieci i jak zakomunikował rodzinie, że dostał taką rolę i chyba jej nie przyjmie, to siostra powiedziała mu w dużym skrócie: "Chyba cię pogięło. Czy ty wiesz, co to jest za materiał?" - zdradza Anna Tatarska, która miała przyjemność z nim kiedyś rozmawiać.

Czy praca na planie "Harry'ego Pottera" była wymagająca i jak poprawnie wymówić imię Fiennesa, by nie popełnić błędu? Tego dowiecie się z naszego materiału wideo.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: Dzień Dobry TVN

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości