Gwiazdy

Rajd Barbórka 2018. Hołowczyc i"Babcia"

Gwiazdy

Aktualizacja:

W Warszawie rozpoczął się 56. Rajd Barbórka. Wśród gwiazd, które pojawiły się na imprezie są Krzysztof Hołowczyc, Maciej Wisławski i ich „Babcia”.

Rajd Barbórka to rajd samochodowy, który rozgrywany jest corocznie na początku grudnia w Warszawie. Pierwszy raz odbył się w 1964 r. Impreza należy do tych prestiżowych, dlatego startuje w niej wielu czołowych kierowców, także z zagranicy.

Zwycięzcami Barbórki byli między innymi: Marian Bublewicz, Paweł Przybylski, Janusz Kulig, Krzysztof Hołowczyc, Tomek Kuchar, Leszek Kuzaj i Kajetan Kajetanowicz.

Atrakcje 56. Rajdu Barbórka

Do 56. Rajdu Barbórka, który odbędzie się dzisiaj zgłosiło się ponad 90 załóg. Wśród kierowców, którzy wystartują są: czterokrotny wicemistrz świata Fin Mikko Hirvonen oraz mistrz Europy i Kajetan Kajetanowicz.

Inną z największych atrakcji tej imprezy jest start Krzysztofa Hołowczyca i Macieja Wisławskiego.

Ten pierwszy to utytułowany kierowca rajdowy – mistrz Europy, trzykrotny mistrz Polski, zwycięzca Rajdu Polski, uczestnik Rajdowych Mistrzostw Świata i Rajdu Dakar, natomiast drugi – utytułowany pilot rajdowy, który między innymi zdobył tytuł mistrza Polski i Europy.

Panowie pojadą wiekowym Subaru Imprezą nazywanym pieszczotliwie „Babcią”, a ich zadaniem będzie otwieranie tras. Mimo że nie będą rywalizowali o czas, nie zamierzają zrezygnować z widowiskowego stylu jazdy, bo – jak powiedział Krzysztof Hołowczyc – „nie ma <> gry”. A Wisławski dodał „Wierzę w to, że Krzysiek swoją techniką jazdy, takim zamaszystym stylem, (…) panowaniem nad spinami, na pewno usatysfakcjonuje tysiące, tysiące kibiców”.

Panowie liczą, że podczas odcinka specjalnego na Karowej popada śnieg i dzięki śliskiej kostce brukowej będzie wielkie widowisko.

Hołowczyc będzie miał jak zwykle przy sobie swój talizman, czyli skarpetkę, którą nosiły trzy jego córki. Symbolizuje ona szczęście rodzinne, do którego Krzysztof chce wracać po każdym starcie.

Program 56. Rajdu Barbórka

1. Autodrom Bemowo - 07:57

OS 1 Autodrom Bemowo I - 08:00

2. Tor Modlin I - 09:02

OS 2 Tor Modlin I - 09:05

3. Tor Modlin II - 09:17

OS 3 Tor Modlin II - 09:20

3A - Serwis Wjazd - 10:52

4. Serwis - wyjazd / Autodrom Bemowo Wjazd - 11:42

OS 4 Autodrom Bemowo II - 11:45

5. Autodrom Bemowo - 11:57

OS 5 Autodrom Bemowo III - 12:00

Serwis B (karowa)

Rozpoczęcie przejazdów pokazowych - 17:00

OS Kryterium Karowa - 18:30

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Źródło: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości