Gwiazdy

Radosław Majdan przeciw homofobii: Środowiska LGBT nie są traktowane po ludzku

Gwiazdy

Aktualizacja:

Ruszyła akcja #SportPrzeciwHomofobii, zorganizowana przez Kampanię Przeciw Homofobii. Jedną z osób, które ją wsparły jest były reprezentacyjny bramkarz Radosław Majdan. Dlaczego to zrobił? Czy spotkał go za to hejt? Z Radkiem Majdanem rozmawiał reporter Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

Jak można przeczytać na stronie Kampanii Przeciw Homofobii, akcja #SportPrzeciwHomofobii powstała w reakcji na wyrażający nienawiść transparent, który został wywieszony na stadionie Legii Warszawa.

Akcja ruszyła 17 marca. Tego właśnie dnia siódemka sportowców i sportsmenek umieściła w swoich mediach społecznościowych zdjęcia w koszulkach z napisem Sport Przeciw Homofobii.

>>> Zobacz także:

Filip Chajzer: "Jestem gejem... według wykładni pewnej znanej pani profesor"

"Wierzę w Boga i jestem gejem"

Czy homoseksualizm można wyleczyć?

Sportowcy popierający akcję #SportPrzeciwHomofobii

W akcję zaangażowali się: piłkarz Radek Majdan i Małgorzata Rozenek, podwójna mistrzyni świata w żeglarstwie Jolanta Ogar-Hill, mistrz Polski w Muay Thai Kamil Siemaszko, pływaczka paraolimpijska Karolina Hamer, trener Muay Thai i MMA Grzegorz Sobieszek, wicemistrz Europy Jiu-jitsu Ne Waza Tomasz Paszek i mistrz świata z 2016 r. oraz aktualny mistrza Polski w brazylijskim Jiu-jitsu Maciej Kozak.

W kolejnych dniach akcję wsparł również były znakomity skoczek narciarski Adam Małysz i mistrzyni w pływaniu Otylia Jędrzejczak.

Radosław Majdan w akcji #SportPrzeciwHomofobii

Jednym ze sportowców, którzy wsparli akcję #SportPrzeciwHomofobii jest Były reprezentant Polski w piłce Nożnej Radosław Majdan. Dlaczego to zrobił?

Sportowcy powinni być wyrozumiali, walczyć zawsze honorowo i mieć szacunek do ludzi. Przez przyłączenie się do akcji, chciałem zwrócić uwagę, że środowiska LGBT nie są traktowane po ludzku. Nie mieści mi się w głowie, że osoby homoseksualne nie mogą być sobą, ponieważ boją się ujawnić swoją orientację.

- tłumaczy.

Niestety, po tym, jak Małgorzata Rozenek-Majdan opublikowała w internecie zdjęcia, na którym ona i Radek prezentują koszulki z napisem #SportPrzeciwHomofobii , na parę wylała się fala hejtu. Niektóre słowa były bardzo mocne i przykre.

Zdawaliśmy sobie z tego sprawę, że zdania będą podzielone i to bardzo radykalnie. Sądzę, że za negatywnymi opiniami idzie jeszcze rasizm i inne cechy, które nie sprzyjają zrozumieniu świata.

- powiedział.

Pozostałe wiadomości