Gwiazdy

Radosław Majdan nie ochrzci syna. "Odwróciliśmy się od Kościoła"

Gwiazdy

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Źródło:
przegladsportowy.pl
Radosław Majdan

Radosław Majdan w najnowszym wywiadzie skomentował kontrowersyjny fragment podręcznika "Historia i Teraźniejszość", w którym sugeruje się, że dzieci z in vitro są "hodowane". Były piłkarz zapowiedział również, że nie ochrzci syna. - Gdy będzie dorosły, znając stanowisko Kościoła, sam zdecyduje, czy chce być częścią tej społeczności - stwierdził.

Podręcznik do nowego przedmiotu "Historia i Teraźniejszość" jest szeroko komentowany w sieci. Odnajdziemy w nim fragment, w którym sugeruje się, że dzieci z in vitro są "hodowane".

- Lansowany obecnie inkluzywny model rodziny zakłada tworzenie dowolnych grup ludzi czasem o tej samej płci, którzy będą przywodzić dzieci na świat w oderwaniu od naturalnego związku mężczyzny i kobiety, najchętniej w laboratorium. Coraz bardziej wyrafinowane metody odrywania seksu od miłości i płodności prowadzą do traktowania sfery seksu jako rozrywki, a sfery płodności jako produkcji ludzi, można powiedzieć hodowli. Skłania to do postawienia zasadniczego pytania: kto będzie kochał wyprodukowane w ten sposób dzieci? - czytamy w książce.

Zobacz wideo: Szkoła

Szkoła

Uczniowie o zmianach w edukacji
Uczniowie o zmianach w edukacjiDzień Dobry TVN
wideo 2/5

Radosław Majdan o "HiT" i metodzie in vitro

Radosław Majdan w rozmowie z dziennikarzem "Przeglądu Sportowego" przyznał, że takie słowa są bardzo krzywdzące. Przypomnijmy, że dwuletni Henryk, syn byłego piłkarza, przyszedł na świat dzięki metodzie in vitro. - Czasem mam łzy w oczach, gdy pomyślę, że nasz syn mógłby się nie urodzić. Zawsze będę walczył z szykanowaniem, odzieraniem z godności ludzi, a zwłaszcza dzieci - tłumaczył sportowiec.

Jego zdaniem podręcznik cofa nas w rozwoju o kilkadziesiąt lat, a poglądy prezentowane przez autora mogłyby narazić dzieci urodzone dzięki metodzie in vitro na dodatkowy strach i wykluczenie.

Radosław Majdan nie ochrzci syna

Były reprezentant Polski w rozmowie z "PS" odnosił się też do słów księdza, który kilka lat temu powiedział, że dzieci z in vitro mają dotykową bruzdę, wadę genetyczną.

- To jest tak absurdalne, to jest XIX w. Przez tego typu komentarze ludzie się odwracają od Kościoła. Odwrócili się w Irlandii, w Australii, odwrócą się i u nas - zaznaczył. - Na razie przez tego typu komentarze i my się odwróciliśmy od Kościoła. Dlatego też nasz syn nie będzie ochrzczony. Gdy będzie dorosły, znając stanowisko Kościoła, sam zdecyduje, czy chce być częścią tej społeczności - dodał.

Zobacz wideo: Co 5. para w Polsce zmaga się z niepłodnością

Co 5. para w Polsce zmaga się z niepłodnością
Co 5. para w Polsce zmaga się z niepłodnością Ile kosztuje in vitro? Źródło: Dzień Dobry TVN

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło: przegladsportowy.pl

Źródło zdjęcia głównego: Bartosz Krupa/East News

Pozostałe wiadomości