Rachel Abbott. Z wizytą w niesamowitym domu autorki bestsellerów

Gwiazdy


Rachel Abbott jest brytyjską autorką specjalizującą się w thrillerach psychologicznych. Swoją pierwszą książkę napisała w wieku 59 lat. Miała ogromne problemy ze znalezieniem wydawcy, dlatego zdecydowała się wydać ją samodzielnie w formie e-booka.To był strzał w dziesiątkę. Dziś Rachel jest jedną z bardziej poczytnych autorek na świecie, a jej publikacje sprzedały się już w ponad 3 milionach egzemplarzy.

Reporterka Dzień Dobry TVN - Anna Senkara wybrała się do domu autorki. Kiedy okazało się, że powoli zaczyna zapominać angielskie słowa, Rachel postanowiła opuścić Włochy i wrócić do anglojęzycznego kraju. Zamieszkała w starym forcie na wyspie Alderney. Zobaczcie jak urządziła się w tym nietypowym miejscu, w otoczeniu bunkrów z czasów II Wojny Światowej.

Czego możemy się spodziewać po najnowszym dziele Rachel Abbott - "Obce dziecko"?

To historia Emmy, która właśnie wyszła za mąż i ma małe dziecko. Nagel odkrywa, że jej mąż miał kiedyś córkę. Dziewczynka zaginęła - zdarzył sie wypadek samochodowy i ktoś zabrał ją z tylnego siedzenia samochodu. Nikt jej od tamtej pory nie widział. Pewnego dnia dziewczynka pojawia się w jej kuchni.

Jak wygląda praca autorki? Jak udaje jej się zbudować narrację tak, że czytelnik odczuwa realny lęk czytajac kolejne strony jej powieści?

Motyw to takie duże pytanie. Muszę się zastanowic, dlaczego ktoś miałby to zrobić. To musi być wiarygodne. Nie podobają mi się przypadkowe mrderstwa. Musi być naprawdę mocny motyw! Nie chodzi o to, jak ktoś zabił, tylko dlaczego.

Autorka twierdzi, że w trakcie pisania książki zawsze wie "dlaczego to się zdarzyło, kto to zrobił i po co", ale jak mówi zakończenie zazwyczaj zaskakuje ją samą bo postacie zaczynaja żyć swoim życiem.

Książki autorstwa Rachel Abbott:

  • Tylko niewinni
  • Podejdź bliżej
  • Droga ucieczki
  • Szóste okno
  • Śpij spokojnie
  • Zabij mnie znów
  • Dziecko znikąd
  • Obce dziecko

Zobacz też:

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN